Za stavu 1:1 se série čtvrtfinále play off druhé hokejbalové ligy mezi Českou Třebovou a Náchodem přesunula do haly v Hronově, kde své zápasy hrají náchodští Rangers. V prvním zápase dokázala Česká Třebová zvítězit a získala tam mečbol. Potvrdit ho však nedokázala a rozhodovat se tak bude muset za stavu 2:2 v České Třebové.

HSK Sokol Náchod – Lokomotiva Česká Třebová 3:7 (1:1, 0:3, 2:3). Na netradičním betonovém povrchu se Českotřebováci ujali vedení již ve 4. min., když do branky zamířil míček z hole Voleského. Domácím se ještě ale podařilo vyrovnat.
Jenže hned v úvodu druhé části našel po buly V. Deml Válka, jenž dostal hosty znovu do vedení. Válek se po chvilce trefil ještě jednou a když se střelecky ukázal i Tomeš, vedli Kohouti po druhé třetině 4:1.

Třebové vyšel nástup i do poslední části hry. Na 5:1 zvyšoval nejprve matador Kvasnička a utkání definitivně rozhodl Lustyk, který šestým gólem poslal Náchod do kolen. Domácí sice ještě dvěma góly naznačili, že nejsou úplně bezzubí, avšak poslední slovo měl českotřebovský Válek, který zkompletoval hattrick.

Fakta – branky a asistence ČT: 4. Voleský (Kvasnička), 15. Válek (V. Deml), 20. Válek (Tomeš), 27. Tomeš, 32. Kvasnička (L. Deml), 33. Lustyk (Macků), 40. Válek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:2. Střely: 33:31. Č. Třebová: Mrštný – Dobrovský, Vraspír, Mňuk, Broulík, V. Deml, L. Deml, Válek, Hruška, Voleský, Doubrava, Tomeš, Kalina, Kvasnička, Macků, Mňuk, Lustyk, Švec.

HSK Sokol Náchod – Lokomotiva Česká Třebová 6:3 (1:1, 3:0, 2:2). Výsledkově probíhal zápas téměř úplně stejně jako předcházející duel. Po první remízové třetině se jedno z mužstev ve druhé třetině utrhlo a odskočilo na tříbrankový náskok. Jediný rozdíl spočíval v tom, že tentokrát se radoval Náchod.

Hráči Lokomotivy místy působili, jako by už nemohli, a v soubojích se dopouštěli často zbytečných až zákeřných faulů. Odměnou jim bylo, že také několikrát hráli ve třech. Třebové nepomohlo ani střídání gólmanů a Náchod zvýšil ve 40. min. už na 6:1. V závěru sice přidal ještě dvě branky českotřebovský Lustyk, ale ty z celkového pohledu už vůbec nic neřešily.

Fakta – branky a asistence ČT: 10. L. Deml (Kvasnička), 42. Lustyk (Kvasnička), 44. Lustyk (Kvasnička). Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Střely: 25:34. Č. Třebová: Mrštný (26. Šmíd) – Dobrovský, Vraspír, Mňuk, Broulík, L. Deml, Válek, Hruška, Voleský, Doubrava, Tomeš, Kalina, Kvasnička, Macků, Mňuk, Lustyk, Švec.