A rozjel se dvouhodinový program, během něhož se na pódiu kulturního domu vystřídali ocenění sportovci, zástupci sponzorů, starostové měst a chybět nemohl ani hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Role moderátora se znovu ujal Radek Šilhan z agentury Sport Action s.r.o., jehož otázkám neunikla řada sportovců. Doprovodný program obstarali zpěváci Lešek Semelka a Andrea Mea, taneční pojetí s názvem „Bleší olympiáda" bylo v režii skupiny C – Dance.
Hlavní pozornost ale byla upřena na ty, kteří v roce 2015 zazářili na sportovním poli. Žákovská kategorie přinesla první radost do Vysokého Mýta. Kanoisté, dvojčata Jakub a Vojtěch Hrnčířovi mají před sebou velkou budoucnost a nebyla náhoda, že právě tato dvojice zvítězila. Na druhém místě skončil biatlonista Tomáš Mikyska a třetí pozicí se může pyšnit Monika Černohousová, rychlostní kanoistka ze Žamberka.
Přiostřilo se mezi juniory. Už samotná nominace skrývala nejednoho medailistu z mistrovství světa a Evropy. Konkurence je obrovská. Loňský vítěz Martin Viktorin se letos musel spokojit se třetím místem, neboť dvě dívky byly zkrátka lepší. Ale plány na rok 2016 má mýtský kickboxer velké. „Pojedu na mistrovství Evropy dospělých a chci vyhrát," odpověděl zcela zřetelně na otázku Radka Šilhana.
Přednost před ním dostaly dvě běžkyně, skvělé závodnice. Druhá Michaela Stránská, jejíž doménou je běh do vrchu, měla skutečně famózní rok. Což neuniklo ani čtenářům Orlického deníku, neboť ji katapultovali na „Hvězdu Deníku". V rozhovoru přiznala, že je to pro ni velké překvapení. „Popravdě mě to hodně překvapilo. Ale pocit je to moc příjemný. Pořád tomu tak nějak nemohu uvěřit. To asi přijde až s časem, uvedla zlatá a stříbrná medailistka z mistrovství světa.
Titul si odvezla usměvavá atletka Zdeňka Seidlová. „Konkurence byla obrovská, o titulu jsem ani nepřemýšlela. Když Míšu Stránskou vyhlásili jako druhou, rozklepala se mi kolena. Opravdu jsem velmi překvapená," hovořila vysokomýtská specialistka na čtyřstovku.
Večer postupně vrcholil. Do Síně slávy byla uvedena Hana Brusenbauchová. Cenu Josefa Masopusta získal stále ještě aktivní hráč a trenér Josef Vondra, nejlepším kolektivem je znovu choceňské volejbalové A mužstvo, o vítězi Jiřím Strnadovi mezi veterány rovněž nebylo pochyb.
Ve hře byl už pouze broušený pohár pro vítěze elitní kategorie dospělých. Cyklistka Monika Simonová z České Třebové obsadila třetí příčku, na druhou pozici se dostal běžec Robert Krupička, loňský vítěz. Pro zlato si dopádloval za titul mistra světa v dlouhém sjezdu kanoista Daniel Suchánek.
Avšak nic z toho by nebylo nebýt Orlického sportovní sdružení, které má velkou zásluhu na tom, že akce proběhla znovu hladce a na jedničku. „Chtěl bych velmi poděkovat za výbornou organizaci všem, kteří se na tom podíleli. Samozřejmě také členům Výkonnému výboru Orlického sportovního sdružení. Poděkování patří i agentuře Sport Action, která tomu dala potřebný lesk. Gratuluji všem oceněným sportovcům i kolektivům. Velké poděkování ovšem patří našim regionálním sponzorům, kterých bylo skutečně velké množství, rovněž i Pardubickému kraji. Vážím si účasti všech. Myslím, že akce se podařila, bylo to velmi povedené a hezké," vyjádřil a chválil svými slovy předseda Orlického sportovní sdružení Luboš Bäuchel.