Za slunného odpoledne se na dobré dráze sešlo v hlavním dostihu šest koní. Francouzský nákup manželů Myškových mezi ně ale nepatřil. Sázejícím se líbila především hnědka stáje Lokotrans Wonder Woman (Foret), Wooden Indian (Polesná) a černý hnědák Államfö (ž. Faltejsek). Růžové barvy stáje Lokotrans a jejich zástupkyně Wonder Woman se sice snažily sekundovat strojově jdoucímu valachovi Hola Que Tal (ž. Myška), nikdo se ale k největšímu koni v poli ani nepřiblížil.

Šestiletý hnědák spolehlivě skákal a jeho náskok v cílové rovině byl zničující. Už v půli cílové roviny si mohl vítězný žokej Jaroslav Myška sundat brýle a vychutnávat si ovace z tribun.

„Tohle je kůň Jardy. Měl ho ve Francii dlouho vyhlédnutého. Rok jsme ho dávali dohromady. Byl psychicky a fyzicky unavený. Tento start byl testem, jestli má valach chuť závodit. To nám potvrdil. Chceme ho vrátit na francouzské dráhy, tady v Čechách běhat nebude,” řekla vítězná trenérka Štěpánka Myšková. Druhá skončila outsiderka Quenty (ž. Mach), třetí byl Jasmin Bede (ž. Benš).

V Poháru BICZ holding 2023 uhájil první místo Eisenherz s žokejem Janem Faltejskem. Skoková nejistota se držela dvojice jen na zkušebním skoku, pak si počínali aktivně na čele společně s Analystem (ž. Myška) a Cats´ Agility (Vyhnálek). Právě s touto hnědkou musel v cílové rovině těsný náskok tmavý hnědák hájit. Třetí skončil polobratr Lodgiana Whistla Lastien, skvělou stíhající jízdu předvedla polosestra výborné steeplerky Izynky Izyrejka (ž. Liška) a skončila čtvrtá.

V rovinových dostizích se dařilo zástupcům stáje doktora Jiřího Charváta, kteří obsadili první a druhé místo (Dernier, Don Hugo) v dostihu pro tříleté koně na 2800 metrů. V dostihu o 100 metrů delším pro čtyřleté a starší hřebce a valachy zvítězil Master Luke (ž. Zatloukal) a v témže dostihu, tentokrát vypsaném pro klisny, s jistotu zvítězila Ramsya (Olehlová).

Další dostihový den už má klasický termín. Úvodní Cross Country Koroka s dalšími sedmi dostihy se odběhne ve státní svátek 8. května.

(Kateřina Anna Nohavová)