Lyžařský areál Malák v Jablonném nad Orlicí je pro běžce náročnou, ale velmi zajímavou destinací. 65. ročník běžeckého memoriálu Quido Štěpánka vyhrál mezi muži Robert Krupička z Ústí nad Orlicí, který 7,5 km dlouhou dráhu prolétl o dvacet sekund rychleji než druhý Zdeněk Hnilo, dalších dvacet jedna sekund zpátky doběhl jako třetí českotřebovský Lukáš Razým.

V kategorii žen A sice triumfovala jeho stájová kolegyně Lea Johanidesová, ale ve veteránkách nakonec byla rychlejší Táňa Metelková z Týniště.

Zatímco mužů se závodů účastnilo tolik, že by se pomalu dali přehazovat vidlemi, tak kategorie žen zely prázdnotou. O tom také svědčí i to, že muži se museli rozdělit do čtyř kategorií, zatímco ženám stačily pouhé dvě.

Výsledky

Muži A (20 – 39 let – 7,5 km): 1. Robert Krupička (TJ Jiskra Ústí nad Orlicí) 23:49, 2. Zdeněk Hnilo (Noves AK Žďár nad Sázavou) 24:09, 3. Lukáš Razým (ISCAREX Česká Třebová) 25:30, 4. Michal Horáček (ISCAREX Česká Třebová) 25:34, 5. Pavel Hrdina (ABK Bravo Jablonné nad Orlicí) 26:14.

Muži B (40 – 49 let): 1. Martin Vacek (ISCAREX Česká Třebová) 26:50, 2. Jaroslav Ženčák (TJ Šumperk) 27:44, 3. Martin Filip (Sokol Vysoké Mýto) 27:52, 4. Mojmír Svoboda (Hvězda SKP Pardubice) 28:17, 5. Miroslav Nemšák (TJ Sokol Černovír) 28:19.

Muži C (50 – 59 let): 1. Josef Siegl (AC Choceň) 28:06, 2. Luboš Filip (AC Choceň) 28:33, 3. Miroslav Krupička (Jiskra Ústí nad Orlicí) 29:55, 4. Jan Razým (ISCAREX Česká Třebová) 30:40, 5. Josef Nečas (Maratonstav Úpice) 32:46.

Muži 60 let a starší: 1. František Krátký (Viking Králíky) 29:10, 2. Miroslav Krsek (Luková) 30:30, 3. Rudolf Ehrig (ISCAREX Česká Třebová) 34:59.

Junioři (7,5 km): 1. Milan Dudek (Nový Věk TT Trusnov) 28:13, 2. Stanislav Krejčí (Jiskra Ústí nad Orlicí) 28:31, 3. Petr Nechvíl (AC Choceň) 28:50.

Dorostenci (3 km): 1. Gregorz Mistersky (LKS Iskra Jaszkova) 9:34, 2. Vít Kalvoda (Atletika Polička) 10:23, 3. Jacek Uliasz (LKS Iskra Jaszkova) 10:50. St. žáci (2 km): 1. David Vondra (TJ Jiskra Ústí nad Orlicí) 6:22.

Ml. žáci (1,5 km): 1. Milan Večeř (TJ Jiskra Králíky) 6:09. Nejml. žáci (0,5 km): 1. Vojtěch Mlynář (Orel Dolní Dobrouč) 1:17. Školáci (0,25 km): 1. Jan Divíšek (Sokol Žamberk) 0:44.

Ženy 20 – 34 let (2 km): 1. Lea Johanidesová (Jiskra Ústí nad Orlicí) 6:51, 2. Jana Manlová (ISCAREX Česká Třebová) 7:14, 3. Jitka Kalná (AFK Chrudim) 7:47, 4. Petra Střihavková (AC Choceň) 8:05, 5. Pavla Šimůnková (ISCAREX Česká Třebová) 8:15.

Ženy 35 let a starší: 1. Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí) 6:27, 2. Anna Krátká (TJ Svitavy) 6:55, 3. Jana Matyášová (Dolní Dobrouč) 8:10, 4. Blanka Vanická (Sokol Žamberk) 8:34, 5. Magdaléna Sieglová (AC Choceň) 9:09.

Juniorky (2 km): 1. Jana Vévodová (AK Perná) 7:03, 2. Marta Góždž (Miedzygorze) 7:18, 3. Adéla Stránská (ISCAREX Česká Třebová) 7:34. Dorostenky: 1. Valérie Smoláková (BK Vysoké Mýto) 8:53.

St. žákyně: 1. Agáta Jansová (Sokol Žamberk) 6:47.

Ml. žákyně (1 km): 1. Michaela Stránská (ISCAREX Česká Třebová) 2:56.

Nejml. žákyně (0,5 km): 1. Petra Čerenková (Atletika Rtyně) 1:22. Školačky (0,25 km): 1. Tereza Šimůnková (Jiskra Havlíčkův Brod) 0:44.