A pro fanoušky královny sportů to bude opravdový bonbónek. Ve startovním poli je celkem 18 českých atletů a atletek, kteří startovali na nedávném mistrovství Evropy v Mnichově.

V uplynulých třech letech závodily na Rieter mítinku hvězdy české i světové atletiky (oštěpaři Vadlejch, Veselý, Peters a Špotáková, sprinteři Kilty a Rodgers, čtvrtkaři Maslák a Hejnová). A pořádný tahák bude na startu letos. Do programu mítinku byl nově zařazen mužský disk, ve kterém se představí mladá světová superhvězda, třiadvacetiletý Slovinec Kristjan Čeh.

Padne sedmdesátka?

„Letos vlétl mezi diskaře jako kometa. Vyhrál čtyři závody Diamantové ligy, v Eugene se stal mistrem světa a na mistrovství Evropy získal stříbro. Diváci se mají na co těšit. Myslím si, že tenhle 206 centimetrů vysoký diskař je v Ústí nad Orlicí schopen atakovat hranici sedmdesáti metrů,“ míní manažer ústeckého mítinku Vladimír Vaněk.

Z českých reprezentantů, kteří potvrdili svoji účast v ústí nad Orlicí, byl na nedávno skončeném šampionátu starého kontinentu nejúspěšnější bronzový koulař Tomáš Staněk. Těsně za stupni vítězů skončil v Německu oštěpař Vítězslav Veselý, který se umístil na krásném čtvrtém místě.

Atletické zápolení v Ústí nad Orlicí.Atletické zápolení v Ústí nad Orlicí.Zdroj: Lukáš Prokeš

Z dalších českých reprezentantů byl na Rieter mítinku mimo jiné sprinter Zdeněk Stromšík, čtvrtkaři Pavel Maslák, Patrik Šorm, Michal Desenský a Vít Müller, mílaři Filip Sasínek, Jan Friš a Filip Šnejdr, skokan do dálky Radek Juška, oštěpař Martin Konečný, diskař Marek Bárta, čtvrtkařky Lada Vondrová,  Martina Hofmanová a Tereza Petržílková, mílařky Kristiina Mäki s Dianou Mezuliánikovou, vícebojařka Dorota Skřivanová a oštěpařka Nikol Tabačková.

Rieter mítink startuje v Ústí nad Orlicí v úterý v 16 hodin.

Vypsané disciplíny pro rok 2022 – muži: 100 m, 200 m, 300 m, 800 m, dálka, vrh koulí, hod oštěpem, hod diskem. Ženy: 100 m, 300 m, 800 m, dálka, hod oštěpem. (rh, vv)