Stav série byl pro ně nepříznivý, Letohrad B vedl 2:0 po výhrách 2:5 a 1:2 a v domácím zápase zkázu hostů dokonal výhrou 5:2.

Letohradští se mohli v brance spolehnout na DAVIDA STÁRKA, který celou sérii zhodnotil. V dresu Letohradu odehráli sérii i někteří další hráči z extraligového týmu a dorostenci.

Rezerva tedy postupuje do semifinále play-off, kde v oblastním derby narazí na českotřebovské Kohouty. Ti ve čtvrtfinále lehce „vyřídili“ Jestřáby Přelouč. Druhou semifinálovou dvojicí pak je Rangers Hronov vs. 1. HBC Svitavy. Kdy se bude hrát, bude ještě upřesněno.

Letohrad B – Pardubice B 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

„Celá série začínala s tím, že oba týmy nevěděly, co od konkurenta očekávat. Vzhledem k možnému doplnění hráčů z extraligy série slibovala velkou podívanou. A skutečně tomu tak bylo.

Úvodní zápasy se odehrávaly na hřišti Pardubic. Do utkání jsme vlétli velice svižně, hráli dobře odzadu a čekali na chyby, které nám soupeř nabízel. Výhra v poměru 5:2 se však nerodila vůbec lehce.

Druhé utkání bylo napínavé až do poslední minuty, výhru 2:1 jsme však statečně ubránili a sérii jsme hezky rozehráli.

Z obou zápasů jsem měl dobrý pocit a ubíral se myšlenkami na možná rozhodující domácí duel. V prvním zápase jsem věděl, že nás čeká těžký duel a v kabině jsme byli rozhodnuti, že dál prodlužovat sérii nechceme a neděli si užijeme v odpočinkovém duchu.

Začátek zápasu tomu ale vůbec nenasvědčoval. Pardubice hned v úvodu spálily dvě tutovky, ale poté v 1. třetině moc aktivity nepředvedly. To my se hned ujali vedení po nenápadné střele Paukrta.

Za pár minut využil zaváhání gólmana i Kovář a vypadalo to nadějně. Ovšem pak přišla buly v obranném pásmu – to, čím nás Pardubice celou sérii trápily, jak Hák, tak i Mokříž umí velice dobře vystřelit – a po prohrané buly jsme nestihli Mokříže a ten snížil.

Druhá třetina si myslím, byla zcela v naší režii a já mohl v klidu sledovat své spoluhráče v kombinacích. Do třetí třetiny jsme nastupovali za stavu 3:1 a věděli, že Pardubice do toho vlétnou a nebudou mít co ztratit.

Jak jsem si v druhé třetině stěžoval na nedostatek práce, tak ve třetí jsme měli co dělat – oslabení 5-3 jsme perfektně ustáli a mířili vstříc další výhře.
Po dalších brankách se skóre zastavilo na stavu 5:2 a my jsme si mohli opět zakřičet náš matematický pokřik.

Celkově si myslím, že celá série byla velice kvalitní a divácky atraktivní a můžu říct, že lepší duely jsem v 2. NHbL nezažil. Určitě za to mohli hráči z extraligy, kteří oba týmy posílili, ale vedle nich si vedli perfektně i hráči stálí.

Celkově jsme vytvořili velice kompaktní tým, který chce něco dokázat, a zcela jistě jsme neřekli poslední slovo.

Čeká nás prestižní duel s Českou Třebovou, takže se velice těším.

Chce to zlepšit obrannou buly, zjednodušit rozehrávku a bude to perfektní.

Klukům bych chtěl poděkovat za celou sérii, protože mně velice pomohli, občas tahali míčky z brankové čáry. I za to jim patří velký dík,“ zakončil hodnocení brankář David Stárek.

(jan)