Na třiatřicet modelářů měřilo síly na mistrovství České republiky nejen mezi sebou, ale i s horkým počasím, které se vyznačuje jen minimální termikou.
Do Sázavy se modeláři sjeli proto, že zde mají výborné podmínky v podobě příznivého, dobře udržovaného a dostatečně rozměrného povrchu. Významné je také to, že se louka nachází v blízkosti Klubu modelářů z České Třebové, který je pořádající organizací.
V minulých letech se soutěžilo i v Albrechticích, ale po záplavách došlo v Sázavě k vybudování rozsáhlé travnaté plochy pro ochranu fotbalového hřiště, což se pořadatelům moc hodí a místní louku považují doslova za ideální.
Úkolem pilotů bylo udržet model deset minut ve vzduchu a pak s ním co nejpřesněji, doslova na centimetry přesně, přistát.
Mezi startujícími byli také tři místní, řekněme lanš- krounští piloti. Nejlépe si s nástrahami horkého víkendu poradil Miroslav Horák, který skončil na dvacátém místě. Hned za ním 21. byl Alois Hrabáček, který k účasti na tomto závodě podotkl: „Pro 'Lanš-krouňáky' je to za posledních pět let nejhorší umístění. Naše výsledky nebyly přitom nijak špatné, jen bych řekl, že se zde sešla mimořádně silná sestava a výsledky byly velmi vyrovnané. Vždyť od vítěze mě dělila jen asi dvě procenta bodů."
Absolutním vítězem se pak ve finálovém rozletu šesti nejlepších nakonec stal Jaroslav Vostřel z LMK Litomyšl. (ft)