Původně se mělo jezdit z Ústí nad Orlicí až do České Třebové, nakonec ale byla zvolena varianta o trochu kratší: kroužilo se z Hylvát od firmy Moldex Metric k Zacharovci a zpět. Jedno kolo bylo dlouhé 9,2 kilometru, jezdilo se za normálního provozu.

„Já jsem se svým týmem jezdil od startu v deset dopoledne do půlnoci, potom jsem se šel na chvíli prospat. Ve čtyři hodiny ráno jsem měl totiž „službu" na točně v Zacharovci. A musím říct, že když jsem tam jel, tak jsem nevěřil, že v tom dešti a v tuhle hodinu bude někdo jezdit. Ale jezdil. A ne jeden. Musím říct, že smekám před všemi. Mám za to, že několik jedinců jezdilo dokonce skutečně bez oddechu, bez spánku, prostě naplno celých dvacet čtyři hodin," říká Josef Jan Kopecký, člen sdružení Rozhoupej město, které celý závod organizovalo.

Akce, která byla pro kohokoli, především potom pro amatéry, kteří prostě chtějí otestovat své síly, se ve výsledku zúčastnilo sedm jednotlivců, dvě dvoučlenná družstva a tři družstva trojčlenná. Mezi trojčlennými se na třetím místě umístilo družstvo Třebováci, na druhém družstvo Modré želvy ústeckých pořadatelů a na prvním s najetými 588,8 kilometry družstvo USTA IBK ve složení Robert Smola, Tomáš Procházka a Milan Morkes. V kategorii dvojčlenných družstev se na druhém místě umístil tým Dva v jednom a první místo obsadili Miloš Kosek a Marek Břehovský, kteří jako tým Tablety najeli dohromady neuvěřitelných 736 kilometrů.

Mezi jednotlivci se objevilo jediné ženské jméno, závod jela Gabriela Matějíčková, která se umístila na čtvrtém místě, když najela 450,8 kilometrů. Třetí místo obsadil Josef Mlynář, druhé Milan „Ringo" Richter a na prvním místě se umístil s 588,8 kilometry David Polák.

„Já všem samozřejmě moc gratuluju, pro mě je to neuvěřitelné. Představa, že jeden člověk najede téměř šest set kilometrů, to je pro mě nepředstavitelné. Já jsem najel nějakých devadesát kilometrů, což je můj osobní rekord! Navíc jsem, přiznávám, na kole neseděl od gymnázia, takže to pro mě bylo fakt vtipné. Celé mé družstvo to ale pojalo trochu s nadhledem, nešlo nám o to vyhrát, ale zúčastnit se. A náš výsledek, který se blíží dvěma stovkám najetých kilometrů, je pro nás úspěchem," směje se Josef Kopecký.