HBC ENVIFORM Třinec – SK Hokejbal Letohrad 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a asistence: 14. Pail – 7. Kovář (Dulava), 17. Kovář, 26. Kovář (Košťál), 32. Lux (Košťál). Rozhodčí: Olesz, Polášek. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:3. Oslabení: 0:1. Diváci: 73. Střely: 23:32. SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Mroviec) – Nožka, Košťál, Hejtmánek, Kudela, Dulava, Mrštný – Halbrštát, J. Lux, Protzner – O. Lux, Kovář, M. Švec – Šprincl, Jurga, Š. Švec – Paukrt.
„Zápas v Třinci jsme začali špatně. Pět minut nás Třinec přehrával, než jsme se konečně osmělili, probudili i my a začali jsme hrát naši hru. Poté jsme začali být lepší a po zásluze jsme šli do vedení. Na konci první třetiny jsme ale udělali hrubou chybu a soupeř nás potrestal. Po přestávce jsme opět určovali tempo hry, bohužel jsme byli hodně často vylučovaní, když soupeř hrál třikrát přesilovku pět na tři. Před klukama ale musím smeknout, oslabení zvládli opravdu na výbornou, tolik obětavých zákroků a skoků do střel jsem dlouho neviděl. Hráči šli silou a vůlí za zaslouženým vítězstvím, celé utkání odehráli ve výborném tempu a za to jim děkuji," okomentoval utkání trenér Letohradu Tomáš Friml.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1:2 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Branky a asistence: 25. J. Lux (Kovář) – 36. Bílý (Mašík), rozhodující nájezd Mašík. Rozhodčí: Prudík, Boháček. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 114. Střely: 29:25. SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Mroviec) – Dulava, Hejtmánek, Košťál, Nožka, Kudela, Mrštný, Janďourek, Halbrštát, J. Lux, Protzner, Kovář, M. Švec, O. Lux, Šprincl, Š. Švec, Jurga, Paukrt. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Stárek (Smékal) – Filip, Krejčí, Mašík, Vlasák, Mokříž, Pecina, Merta, Bílý, Urbanec, Kunc, Kubeš, Ingršt, Skřivánek, Kasal, Válek, Gabriel.
„Zápas s Pardubicemi jsme začali hodně aktivně a dokázali jsme soupeře několikrát zatlačit, ale bohužel jsme naráželi na výborně chytajícího Davida Stárka v brance Pardubic. Podařilo se nám to až ve druhé třetině zásluhou Mimiho (Jana Luxe, pozn. aut.), ale bohužel jsme nedokázali Pardubicím odskočit na vícególový rozdíl. Soupeř v přesilové hře vyrovnal, ale i po této brance jsme se tlačili do útoku a snažili jsme se vstřelit rozhodující gól. Nepodařilo se nám to ani v přesilovce pět na tři. Nájezdy jsou loterie a bohužel pro nás jsme v nich byli méně produktivní. Myslím si, že zápas měl výborné parametry, hrál se fyzicky náročný hokejbal a divákům se zápas musel líbit. Na týmu oceňuji, že makal celých pětačtyřicet minut na maximum a odevzdal na hřišti úplně vše. Tentokrát nám nevyšla koncovka. I když bylo v kabině cítit veliké zklamání, tento tým si zaslouží pochvalu – takhle se bojuje až do konce," řekl po utkání Tomáš Friml.             (ij)