TJ SPŠ stavební Náchod – SKB Česká Třebová 88:67 (26:19, 50:38, 69:56)
Nejvíce bodů: Tondr 22, Prislinger 19, Vaněček 16, Pavlišta 9, Prouza a Doubrava 8 – Klika a Václavek 23, Šiller 8, Drvoštěp 7, Tomek 4. Trojky: 5:12. Trestné hody: 34/17 – 14/7. Č. Třebová: Chadima, Klika, Šiller, Václavek, Drvoštěp, Peterka, Seďa, Tomek.
Na palubovce byl od počátku vidět odlišný herní styl obou družstev. Zatímco Třebovští se spoléhali především na střelbu z dálky (v utkání celkem 12 trojek), domácí se maximálně tlačili do koše, kde využívali svou fyzickou převahu. „Přestože jsme nehráli vůbec špatné utkání, budovali si domácí krůček po krůčku náskok. Až příliš se totiž projevovala absence obou našich pivotů," viděl příčinu třebovský kouč. Náchod snadno získával útočné doskoky a míč do koše často doslova dotlačil, naopak hosté se z prostoru pod košem prosadili jen zřídka. Přesto se poměrně dlouho drželi na dostřel. Definitivní konec nadějím na zvrat ale přinesla poslední fáze utkání. „Postupně jsme přišli o čtyři hráče, z nichž tři byli vyfaulovaní a jeden se zranil, takže jsme posledních šest minut dohrávali ve čtyřech," dodal Procházka.
Do finále tak mířil Náchod, Českotřebovské čekal zápas o třetí místo proti Skutči.

SK Botas Skuteč – SKB Česká Třebová 74:63 (20:16, 38:33, 57:45)
Nejvíce bodů: Petr 20, M. Zavřel 18, M. Novotný 14, Chlud 10, T. Zavřel 8 – Václavek 15, Peterka 12, Klika 10, Šiller 8, Chadima 7, Seďa 7, Tomek 4. Trestné hody: 28/9 – 18/13. Č. Třebová: Chadima, Klika, Šiller, Václavek, Peterka, Seďa, Tomek.
Semifinále rozšířilo marodku Třebové o Drvoštěpa a protože Skuteč, která prohrála v prvním semifinále s Havlíčkovým Brodem, dorazila v kompletním složení, byl favorit utkání jasný. Na hřišti to tak ale zpočátku nevypadalo, protože soupeř měl dost rozostřená mířidla, a tak v úvodu měli drobný náskok Třebovští. „Bohužel i v naší hře se našlo dost problémů. Vázla zejména kombinační hra v útoku a problémy jsme měli také na doskoku. Soupeř se tak postupně dostával více do hry a převzal kontrolu nad utkáním. Naše ztráta ale nebyla výrazná, a tak stále bylo o co hrát," myslel si Procházka.
V závěru bohužel přišlo zranění Peterky a krátce nato se vyfauloval Tomek. „Přišli jsme o celou podkošovou sestavu. Skuteč tak odskočila až na osmnáctibodový rozdíl a tento náskok si až do konce pohlídala," mrzelo jej.
„Všichni hráči z našeho týmu dali do obou utkání maximum a nikdo svým výkonem nezklamal. Kvůli absenci klíčových hráčů jsme ale bohužel na více neměli," zhodnotil finálovou pouť kouč Vít Procházka. (vp, bed)