Finále seriálu je kláním nejlepších dětí, které se nominovaly z devíti nominačních závodů po celém Pardubickém kraji. Program začíná, jak již bylo zmíněno výše, v devět hodin. Vyhlášení výsledků je naplánováno na 13. hodinu odpolední.
Během sportovního dopoledne se také uskuteční závody pro děti (ročník narození 2002 a mladší), které se do finále neprobojovaly nebo se nezúčastnily žádného nominačního závodu. Organizátoři zvou i ty nejmenší děti na odrážedlech a odstrkovadlech.
Doprovodným programem finále ve Vysokém Mýtě bude představení činnosti Českého červeného kříže a aktivity zaměřené na bezpečnou jízdu v v provozu a znalost dopravních pravidel ve spolupráci s BESIPem a střediskem volného času Mikádo Vysoké Mýto.
Hostem finále bude mistr světa a reprezentant České republiky v cyklistice, rodák z Chocně, František Sisr, který nejlepším závodníkům předá ceny. Záštitu nad touto akcí převzal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
Projekt „Hledá se vítěz" navazuje na úspěch cyklisty Jaroslava Kulhavého z Ústí nad Orlicí, olympijského vítěze z LOH 2012 v Londýně v závodě horských kol.
„Po úspěchu Jardy na olympiádě se cyklistika v Pardubickém kraji hodně zvedla, významně vzrostl počet dětí, které chtějí jezdit na kole, Jarda se stal jejich vzorem a stal se také patronem celého seriálu Hledá se vítěz," říká Jan Hlásecký, člen pořádajícího oddílu Cyklo Bendl – Club 98 Vysoké Mýto.
Vedle popularizace cyklistiky jako volnočasové aktivity a sportovní disciplíny je cílem projektu dětem, školám a rodičům představit práci cyklistických oddílů a spolků v kraji a zájemcům nabídnout rozvíjení jejich sportovního talentu pod odborným vedením v oddílech.
„Naší snahou je, aby děti více sportovaly, zájemci o závodní cyklistiku potom najdou uplatnění v pořádajících oddílech. A pokud se najde nějaký talent, chceme mu pomoci v jeho dalším růstu, aby třeba za pár let tu byl další Jarda Kulhavý. Pro nejlepší děti z finále připravujeme na říjen společný trénink či vyjížďku právě s Jardou Kulhavým! Bude to pro děti perfektní šance projet se s olympijským vítězem a okoukat něco z jeho umění," doplňuje Jan Hlásecký. (tz)