Branku Letohradu opět zavřel Šimara a navrátilec z marodky Cvejn se blýskl energickým výkonem podpořeným o dva góly. Letohrad si výrazně spravil chuť.

Jeleni nastoupili v okleštěné sestavě se dvěma dorostenci, když si premiéru odbyl Macháček. Vstup do zápasu se ale znatelně lépe povedl domácím, když se již ve 4. minutě prohnal do útoku obránce Vychytil, který procpal míček střelou z levého kruhu za záda gólmana - 1:0.

Vedoucí branka letohradské hokejbalisty spíše uspala a ke slovu se čím dál více dostávala nesmírně aktivně a důrazně hrající Plzeň.

Druhá perioda začala stejně dobře jako ta první, po vyhraném vhazování v útočné třetině Letohradu se na vrcholu kruhů napřáhl Lukáš Lajčiak, jenž umístil míček přesně k levé tyči Kráčinovy branky. Pouze o pár sekund později se k míčku dostal Cvejn, jenž z velmi ostrého úhlu zamířil přesně mezi betony plzeňského strážce svatyně.

Tříbrankový náskok vypadal slibně. Produktivita byla hnacím motorem pro jeleny, protože ani neznalý matematik si dokáže spočítat, kolik procent jsou tři branky ze šesti střel!

Plzeňští ale velmi rázně zvýšili obrátky, sypali střely na bránu z každé pozice, ale bez úspěchu. Až Hanuš překonal doposud neprůstřelného Šimaru. Jenže to chyběly do konce zápasu čtyři minuty. Výsledek pečetil ke konci zápasu Cvejn střelou do prázdné „kisny“, navíc mu přihrál Macháček, který tak má první bod v seniorské extralize.

„Začátek zápasu se nám povedl, dali jsme brzy gól, ale po vstřelené brance nás Plzeň zatlačila, najednou jsme prohrávali hodně osobních soubojů a Plzeň se díky tomu dostávala do šancí. Držel nás však výborně Šimi (Jan Šimara - pozn. red.) v brance. Na začátku druhé třetiny se nám povedlo vstřelit dva góly hned po sobě, což nás trochu uklidnilo, Plzeň se opět ale dostávala do šancí. Naštěstí jsme zvládli tlak hostů ubránit a třetí třetina přinesla urputný hokejbal. K vidění bylo hodně osobních soubojů a při naší hrubé chybě v obranném pásmu Plzeň snížila. Naštěstí jsme se ještě trefili do prázdné branky a zvítězili. Bylo to ubojované vítězství,“ hodnotil utkání letohradský trenér Tomáš Friml.

Letohrad - Plzeň 4:1

Fakta – branky a nahrávky: 4. Vychytil (Věchet), 17. Lajčiak (Košťál), 17. Cvejn, 45. Cvejn (Macháček) – 42. Hanuš. Rozhodčí: Havelka, Laczko. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. Diváci: 68. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1.
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Manučarjan) – Krejsa, Vychytil, Adamec, Lajčiak, Anýž, Cvejn, Věchet, Halbrštát, Běloušek, D. Hejtmánek, Bogdány, Košťál, O. Lux, J. Lux, Macháček.
HBC Plzeň: Kráčina, Navara – Benedikt, Kavalír, Pauer, Gřonka, Valenta, Vodrážka, Pokorný, Benedikt, Švarc, Kunzmann, Hanuš, Kastner, Lokajíček, Ulč, Vobruba, Kovařík.   (bed, fč)