Na rozhodující pátý zápas druhé hokejbalové ligy přijelo několik hokejbalových celebrit. Za tu největší by se asi mohl považovat reprezentační trenér výběru do 20 let a asistent hlavního trenéra Leoše Raka pro červnové MS v Plzni Jiří Mašík, který oddílově vede extraligové Autosklo z Hradce. Další extaligová dvojice z Letohradu Motyčka – Chládek a také kouč Poličky Pavel Štefka. Vedle trenérů i regionální sekretář Josef Kozel a šéf komise rozhodčích Patrik Ticháček sledovali, jak náchodští nečekaně od druhé třetiny přehrávali domácí „kohouty“. Pro většinu z nich byl výkon domácích a nečekaně chladná divácká kulisa velkým zklamáním.

Loko Č. Třebová – HSK Sokol Náchod 3:6 (2:2, 1:2, 0:2). Vývoj zápasu pravděpodobně poznamenalo i zranění českotřebovské brankářské jedničky Ehrenbergera, který skončil v ústecké nemocnici s otevřenou zlomeninou palce již po sedmnácti sekundách hry. Do branky tak putovala dvojka Tomáš Mrštný.

Přesto šli domácí do vedení. Kvasničkovu asistenci využil Matěj Švec.

Radost ale dlouho netrvala, dvojnásobnou početní převahu hosté zásluhou Hajníka využili za necelou minutu – 1:1. Do konce první třetiny ještě přidaly oba týmy po jedné brance a do kabin se odcházelo za stavu 2:2.

Z nich vyběhli lépe hosté a ve 22. min. se dostali poprvé v zápase do vedení. Podruhé se trefil Hajník a Náchod rázem vedl 3:2. Domácí celek poté vyrobil několik hrubek, které hosté s díky využili – 2:4. Kontaktní gól Lustyka na 3:4 v poslední minutě druhé třetiny dával domácím ještě naději.
Jenže hned v úvodní minutě poslední části doklepnul dorostenec Bittner bekhendem míček do domácí branky. A vítězství hostí pečetil Bittner ve 35. min.
Pětizápasové drama skončilo překvapením, když nováček soutěže pod taktovkou mstitele Hofmana vystavil „stopku“ hráčům Lokomotivy, kteří v základní části skončili na třetí příčce.

Fakta – branky ČT: 5. Švec (Kvasnička), 14. Dobrovský (Lustyk), 29. Lustyk. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Počet střel: 29:25.

(ba)