To je statistika A týmu Letohradu, který má za sebou polovinu své dvanácté extraligové sezony v hokejbale. Kdo soutěž dlouhodobě sleduje, ví, že se střídala období plodná s těmi, kdy jeleni přežívali „klinickou smrt".
V podzimní části se jim ale vesměs dařilo. „Postavení v tabulce je po podzimu dobré," shoduje se trenér Tomáš Friml s kapitánem Davidem Halbrštátem.
Jeleni završili podzimní várku tříbrankovou výhrou nad Kovem Praha. „Myslím, že v tabulce se nacházíme tam, kde máme a na co máme," podotýká kapitán týmu. „Trochu nás trápí nevyrovnanost našeho výkonu v průběhu zápasu. Po první třetině v Karviné prohráváme zbytečně o tři góly a pak už to i přes zlepšení nesrovnáme. Ale jinak si myslím, že jsme až na první zápas na Kertu vždy nechali na hřišti všechno," dodává.

Bodů mohlo být více

Bodů by jeleni mohli mít podle trenéra i více. „Některé zápasy jsme si prohráli nekoncentrovaností v zápasech, kdy jsme jakoby úplně přestali hrát a soupeř nás za to potrestal. A my jsme to už nedokázali odčinit," poukazuje na některé situace Tomáš Friml, ale přidává i pochvalu: „Některé zápasy jsme ale dokázali bojovností ubojovat, kdy celý tým makal nadoraz pětačtyřicet minut. Před sezonou jsme se chtěli pohybovat do osmého místa v tabulce, což se nám zatím daří, ale čeká nás velmi těžké jaro. Každý zápas bude důležitý a my se na jarní boje musíme řádně připravit," varuje trenér, který pro své svěřence společně se svým kolegou Filipem Červinkou připravil kupu tréninkových dávek.
V loňském roce nebyli trenéři s docházkou a účastí na tréninkách v zimní přípravě spokojeni. „Loňská zimní příprava byla, co se týká docházky, hodně slabá a také se to odrazilo na vstupu do jarní části. Vůbec se nám nedařilo a u některých hráčů byla znát horší připravenost," mračí se při vzpomínce na neúspěšný začátek jara kouč. „Začali jsme pátého ledna, trénovat budeme čtyřikrát týdně fyzičku a od února chceme přejít na hřiště. Samozřejmě, pokud nám počasí dovolí. Letos se musí docházka zlepšit, abychom byli celý tým co nejlépe připraveni na těžké jarní zápasy v extralize," apeluje na své svěřence s tím, že věří tomu, že se jeleni z loňska poučili. „A budou poctivě makat celou zimu," doplňuje.

Opory týmu

Hokejbalisté Letohradu v sezoně 2015/16.Nad otázkou silných stránek týmu se zamýšlí kapitán David Halbrštát. „Jednoznačně bojovnost a týmovost," jmenuje nejsilnější z nich. „Myslím, že letos působíme ještě kompaktněji než v loňské sezoně. Bojovnost jsme ukázali na Kladně, proti Pardubicím a Plzni, i když jsme z těch dvou domácích zápasů nebrali body," vysvětluje útočník a nezapomíná ani na opory týmu. Těmi jsou podle něj brankář Jan Šimara a útočník Ondřej Lux. Oba potvrzují svou kvalitu. „Překvapením může být střelecká produktivita Šprinyho (Pavel Šprincl, pozn. aut.), musíme doufat, že mu to vydrží i na jaře," přemýšlí kapitán.
Aktuální sedmá pozice v extraligové tabulce slibuje fanouškům naději na play off. „A když do něho půjdeme ze šestého nebo sedmého místa, bude to zase o něco lepší než minulou sezonu," nastiňuje kapitán, který ale ví, že je čeká ještě hodně práce. „Zapracovat bychom měli na hodně věcech – od rozehrávky, přes přechod středního pásma až po zakončení," vyjmenovává. Týmu se ale podle jeho slov podařil zlepšit důraz do branky. „A to díky tréninkům, které jsou zaměřovány právě na tyto situace," přikyvuje.
Jeleni mají jeden z nejmladších týmů v extralize. David Halbrštát ale ví, že to nebude trvat věčně. „Už se začíná blížit doba, kdy už nebudeme mít ten mladý tým, který se teprve oťukává. Ale budeme muset ukázat schopnosti a zkušenosti, které většina z nás nějakých pět let v nejvyšší soutěži sbírá," přiznává na závěr kapitán.
Podzim přinesl také atraktivní nabídku pro fanoušky, kteří přišli jeleny povzbudit. Na přípravě hokejbalového zpravodaje, který je nachystán na všechna domácí utkání, se podílí kapitán David Halbrštát s Filipem Červinkou a místopředsedou klubu Vlastimilem Janouškem, jenž má na starost finální zpracování a distribuci mezi fanoušky.