Mýtští mají co napravovat. V prvním vzájemném měření sil totiž prohráli na půdě soupeře jednoznačně 1:7.

V pátek 20.00: Nejzbach Vysoké Mýto (5. místo, 34 bodů) – FC Tango Brno (3. místo, 38 bodů).

V minulém utkání si Nejzbach poradil s posledním celkem tabulky, ale dnes ho bude čekat křest ohněm.
Přijede tým nabitý reprezentanty, který se netají tím, že by chtěl ve finále Chance futsal ligy potrápit Era-Pack Chrudim.
Brněnští jsou na třetím místě tabulky a roli favorita budou plnit i na palubovce Vysokého Mýta. „My samozřejmě víme, že Tango je velký favorit. Budeme se snažit soupeři znemožnit, aby si odtud odvezl tři body. Bohužel nám bude chybět Petr Münzberger, který dostal v České Lípě žlutou kartu a nemůže nastoupit. Dva hráči jsou zranění, tak nebudeme kompletní. Šanci dostanou mladší hráči. Určitě se popereme o dobrý výsledek a já bych byl spokojen i s bodem," doufá v úspěch svých svěřenců trenér Roman Páral.
Pokud by nezůstalo jen u bodu a Nejzbachu by se podařilo hráče Brna porazit, mohli by se Mýtští posunout v tabulce výše.
Nasvědčuje tomu i fakt, že v tomto kole proti sobě nastoupí lídr z Chrudimi a tým Bohemians 1905, který je o tři body právě před svěřenci Romana Párala. „Na tabulku koukáme také. My víme, že play off nám už neuteče a hůře jak na pátém místě neskončíme. Pokud by se nám podařilo zvítězit, tak se můžeme dotáhnout na Bohemku a měli bychom bod ztráty na Tango. Bylo by to dále hratelné o medailové pozice. Záleží, jak k tomu utkání přistoupíme a musíme být obezřetní, zodpovědní a perfektně bránit. A jak já říkám, mít i potřebné štěstíčko," uvedl trenér.
Klíčem k úspěchu bude nepochybně defenzíva a schopnost využít rychlé brejkové situace. „Je to přesně tak. Tango je profesionální mužstvo, které trénuje i sedmkrát týdně. My vlastně uděláme tréninky dva a ten rozdíl by měl být někde vidět. Mají v kádru reprezentanty Beleje, Seidlera, Havla a kluky z jednadvacítky. Mám nějakou taktiku připravenou, ale ukáže se, jestli ji jsou hráči schopni splnit. Základem všeho bude ovšem výborná obranná fáze a organizace hry," spřádá plány před dnešním utkáním Roman Páral.
Hráči Nejzbachu měli ze začátku sezony problémy s proměňováním šancí a střílením gólů. V poslední době jakoby se to vrátilo zpět. „Dostali jsme se do fáze, kdy si šance vytvoříme, ale branky dáváme hrozně těžko. Velmi se na to nadřeme," mrzí kouče Nejzbachu.
První vzájemné utkání v sezoně nedopadlo pro Mýtské dobře. Tango ve své hale předvedlo rychlý nástup a po prvním poločase vedlo 4:0. Konečné skóre bylo 7:1. „Je to o psychice. Postavil jsem do zápasu omlazenou sestavu, ti hráči nastoupili a dá se říct, že už jsme dva nula prohrávali. Kluci si proti týmům jako je Era-Pack a Tango venku nevěří. Nám se v Brně i dlouhodobě nedaří. Hráče jsem před zápasem upozorňoval, že Tango má drtivý nástup, ale oni ho nezachytili," dodal Roman Páral.
Kádr se oproti prvnímu duelu zkvalitnil. „Uzdravil se Jakub Vágner a přišel vlastně Michal Mareš. Já věřím, že to bude lepší," doufá vysokomýtský trenér.