Půjde o přímý střet o druhé místo v nadstavbové skupině A2 a také o zachování naděje na předstižení vedoucí Slunety Ústí nad Labem.

Sobota 17:00: Královští sokoli Hradec Králové (9. místo, 13 výher/16 proher) – Dekstone Tuři Svitavy (8. místo, 13 výher/16 proher), SH Třebeš.

Oba týmy mají aktuálně shodně třináct vyhraných a šestnáct prohraných zápasů. Tuři po návratu z karantény nejprve padli v Ústí nad Labem, ale následně vyskládali tři vítězství v řadě. Čtvrté je jejich cílem pro sobotní podvečer, kdyby se to povedlo rozdílem minimálně šestnácti bodů, překlopili by na svoji stranu i bilanci vzájemných zápasů.

V Hradci Králové bude s největší pravděpodobností opět scházet zraněný kapitán Marko, jinak by měli Tuři vyrukovat do boje kompletní.

„Podruhé za posledních osm dní narazíme na Královské sokoly. Očekáváme ještě náročnější utkání než na naší palubovce, kde se nám podařilo zvítězit. Soupeř má velmi zkušené hráče na všech pozicích a my se mu musíme snažit vyrovnat v chytrosti a bojovnosti. Budeme se snažit navázat na posledních čtrnáct minut z minulého střetnutí,“ uvedl kouč Turů Lukáš Pivoda.