Na jezdce a koně bylo nachystáno pět soutěží. Příjemně teplé počasí přilákalo širokou diváckou kulisu a ani o skvělé jezdecké výkony nebyla nouze.
Prvním vítězem závodů se stal Matěj Havran s Kendy Men z JK Janov. Zvítězili v Hobby soutěži – parkuru do 80 cm na limitovaný čas. Jejich odchylka od limitu činila 0,29 s. Druhá, nejblíže limitovanému času, byla Pavla Fuchs s Fredem 5 z JK Sloupnice, třetí pak domácí Nela Pilbauerová a Gaia 4 (JK Hřebčín Suchá).
Parkur stupně „Z" měl celkem 36 účastníků. Hodnotil se taktéž na limitovaný čas, jenž měl hodnotu 73 sekund. Nejblíže se k času dostala Kateřina Mašindová-Johnová a Cabernet 2 (Jezdecký Klub MHF). Druhý byl Libor Doubrava a Admirál 1 z JK Victoria Bříšťany a třetí Tereza Veselá s Holčinou 2 (JK Hřebčín Suchá).
Třetí soutěží byl parkur stupně „ZL", který již byl dvoufázový. Což znamená, že dvojice, která bezchybně zvládla první část parkuru, pokračovala do fáze druhé, kde o vítězi rozhodoval čas. Nejrychlejší v druhé fázi byla Štěpánka Zavoralová a Antea 1 z JO Stáj Dvořák-Čistá. Stříbrnou příčku obsadil Jiří Skřivan ml. a Chicago Blues reprezentující domácí Stáj Manon, třetí pak Jan Šimon a Le Paul (JK Pablo Slatiňany).
Při parkuru stupně „L*" i „S*" se na vítězné vlně vezla dvojice ze Stáje Manon – Petra Skřivanová a Easy Love. Sehraná dvojka dokázala svými precizními a rychlými jízdami odsunout veškeré další snaživce na druhou a další příčky.
Parkur stupně „L*" vyšel dobře i Vandě Tmějové s koněm Žillien Taurus Trans z JK Hřebčín Suchá, jejichž čas vystačil na druhé místo. Třetí byla Sára Finsterle a Eurydika (JK Hřebčín Suchá). I čtvrté místo bylo v rukou domácích, postaral se o to Jiří Skřivan a Flying Star 1, Stáj Manon.
Vrcholem sportovního klání byl parkur stupně „S*", který, jak již bylo zmíněno, vyhrála Petra Skřivanová. Velmi jí však rychlým časem dýchala na záda Štěpánka Zavoralová a Simona 3. Ve druhé fázi měly jen o pět setin sekundy pomalejší čas. (tz)