Svitavy hostí Ústí nad Labem a i pro tyto celky by to mohl, ale nemusel být poslední vzájemný zápas v této sezoně.

SKUPINA A1

Středa 18:00: BK Opava (3. místo, 19 výher/10 proher) – BK JIP Pardubice (6. místo, 14 výher/16 proher).

Generálka na čtvrtfinálovou sérii? Podle současného umístění v tabulce určitě.

„Alfa a omega bude, jak zvládneme souboje na doskoku a jaká bude naše agresivita. Mezi klíčové faktory bude patřit i to, jak se vyrovnáme se zónovou obranou, s dobrým pohybem soupeře a jeho střelbou z dálky. Pokud budeme bojovat a plnit pokyny především na obranné polovině, můžeme pomýšlet na vítězství,“ říká pardubický trenér Adam Konvalinka.

Šestý flek Bekse nikdo neodpáře. Ale utočit ze spodních pozic není k zahození…

„Nepřemýšlíme nad tím. Do každého zápasu jdeme stejně, takže i do Opavy pojedeme vyhrát,“ burcuje pardubický pivot Prokop Slanina.

SKUPINA A2

Středa 17:00: Dekstone Tuři Svitavy (9. místo, 13 výher/17 proher) – Sluneta Ústí nad Labem (7. místo, 15 výher/15 proher), hala Na Střelnici.

Jedině vítězství o více než sedm bodů zachová Turům naději na první příčku ve skupině, nadto jim musí pomoci další výsledky. S tak děravou obranou jak o víkendu v Hadci Králové to ale v žádném případě nepůjde.

„Dokud je šance, tak budeme bojovat a věřit v příznivé výsledky soupeřů, které nám také pomůžou. Proti Ústí si musíme dát pozor především na americké trio na perimetru, které v čele s Autreym předvádí výborné výkony. V zápase půjde o hodně a já očekávám tvrdý boj o výhru,“ uvedl asistent trenéra Martin Novák. Svitavský celek by měl na hřiště vyrukovat v plném složení.