Oběma se nedaří, mají stejnou bilanci a jsou na dně tabulky. Basketbalisté Hradce Králové a Olomoucka jsou v této sezoně tím nejhorším, co nejvyšší soutěž nabízí. A právě souboj těchto dvou celků může hodně napovědět o tom, kdo z nich by se mohl zachránit a kdo poputuje do nevyzpytatelné baráže proti prvoligovému vítězi.

„Kdybychom nevyhráli nad Olomouckem, tak by to byl už pořádný problém. Já věřím, že vyhrajeme, ale musíme zlepšit obranu a více se koncentrovat. Potřebujeme být soustředění na soupeřovy silné stránky,“ říká před utkáním Lubomír Peterka, trenér Královských sokolů.

Královští sokoli Hradec Králové (v bílém) - USK Praha 88:106
Sokoli byli děraví jak ementál. Pražský USK jim v úvodu nadstavby nadělil stovku

Hradec se nemůže chytit, ve středu doma schytal stovku od USK Praha, navíc na marodce jsou delší čas klíčoví hráči Autrey s Mandalinićem. Proto se vedení klubu rozhodlo tým znovu posílit a angažovalo Argentince Tomáse Cavallera, jenž naposledy hrál za slovenskou Handlovou.

V SOBOTU Královští sokoli vyzvou v důležitém souboji Olomoucko.V SOBOTU Královští sokoli vyzvou v důležitém souboji Olomoucko.Zdroj: Královští sokoli„Je to typ komplexního hráče, který doplní naši sestavu po odchodu zraněného Lovra Mandaliniće. Jde o podobného basketbalistu, očekáváme od něj, že se stane lídrem našeho týmu. Jedná se o levorukého střelce a výhodou je, že může alternovat na více pozicích. Má dobrou kontrolu míče, je nebezpečný zvenku i zpoza tříbodového oblouku. Věřím, že rychle zapadne do kolektivu a bude přínosem pro náš klub,“ popisuje posilu Peter Sedmák, generální manažer hradeckého klubu.