Půjde o spojení adrenalinového sportu a hudebního festivalu. Polička přivítá závodníky světové špičky ve slalomu na skateboardu, kteří vždy vytvoří neopakovatelnou atmosféru umocněnou útulností města. V roce 2014 byl na této akci rekordní počet jezdců 123, což byl světový rekord. „Na akci bude nyní asi 120 jezdců z jedenácti zemí světa. Mistrovství se mělo konat původně v Brně, ale nakonec to kvůli uzavírkám a opravám ulic nevyšlo. Proto se celá akce opět přesunula do Poličky,“ sdělila za pořadatele Petra Šímová.

Mistrovství světa ve slalomu na skateboardu se koná od pátku do neděle a po celou dobu je pro všechny návštěvníky zdarma. V pátek a sobotu pojedou závodníci kousek za Poličkou u Širokého Dolu, kde je ideální asfalt a lze čekat dost rychlé souboje tělo na tělo.

Finálový den v neděli 12. srpna rozhodne o mistrovi světa Tight slalom. Jedná se o nejvíce dynamickou disciplínu slalomu na skateboardu. Pro účely finálového dne a Tight slalomu se závodníci přesunou přímo do centra Poličky.