Závodníci byli tradičně rozděleni do čtyř kategorií podle věku A – D. Lezci lezou souběžně dvě kvalifikační cesty. HK Lanškroun měl nejvíce obsazenou kategorii B (ročník 1996/1997) a to ve složení Andrea Pokorná, Jan a Miroslav Dosedělovi. V kategorii D (ročník 2000 a mladší) Lanškroun reprezentoval Lukáš Doleček.
Stěna v Pardubicích byla náročná, lezly se hlavně převisy a stropy. Ve finále si Andrea Pokorná s přehledem vylezla pro 1. místo a tím potvrdila celkové 1. místo po třech vítězstvích v celé sérii závodů Tendon cup Čechy.

Jan Doseděl si vylezl pro 3. místo a v celém seriálu po třech závodech je zatím na 2. místě.

Mírovi Dosedělovi kvalifikace nevyšla tak, jak by si přál, skončil na 7. místě. Celkově po třech závodech se drží na 6. místě.
HK Lanškroun reprezentoval ještě v kategorii D (ročník 2000 a mladší) – za chlapce Lukáš Doleček ročník 2003. Podařilo se mu s přehledem topovat obě kvalifikační cesty. Finále topoval také ještě se svým o 3 roky starším soupeřem, a tak se muselo lézt superfinále, kde si dolezl pro krásné 2. místo. Celkově v celém seriálu závodu Tendon cup Čechy se po třech závodech drží na skvělém 2. místě.

Poslední červnový pátek se lezci vypravili na dvoudenní mezinárodní závody v bouldru do maďarského Zsombó. HK Lanškroun reprezentovali: Martin a Radovan Šifrovi, Jan a Miroslav Dosedělovi, Andrea Pokorná, Veronika Scheuerová a Eliška Poláková.

V sobotu začaly samotné závody. Závodníci byli rozděleni do osmi kategorií podle věku. Lezlo se kvalifikačních 20 boulderů. Na 10 boudlerů má závodník 1 hodinu.
Bouldr je krátká cesta na umělé stěně bez jištění, nízko se žíněnkami. Do finále postupuje kolem šesti lezců.
O den později se lezlo finále, které se skládalo ze 4 bouldrů.

Celkové výsledky HK Lanškroun: Radovan Šifra 2. místo, Jan Doseděl 1. místo, jeho bratr Miroslav 7. místo, Andrea Pokorná 5. místo, Veronika Scheuerová 4. místo, Eliška Poláková 4. místo a v kategorii dospělých si Martin Šifra vybouldroval 3. místo.

(dpo)