Poslední dvě podzimní kola nejvyšší hokejbalové soutěže mužů hostila letohradská hokejbalová aréna. Letohrad ve dvanáctém kole přivítal Kert Park a v předehrávce třináctého kola sehrál utkání s Vlašimí.
Letohrad je po víkendu devátý, jeho postavení v tabulce se ale může ještě změnit v závislosti na výsledcích utkání, která se budou dohrávat tuto sobotu. Pro Letohrad ale letošní podzimní sezona ještě tak úplně neskončila, čeká ho ještě druhé utkání Českého poháru. To se odehraje 5. prosince v Pardubicích na hřišti na Polabinách, kde na Letohradské bude čekat nažhavená prvoligová Alfa Pardubice. Utkání v Pardubicích bude začínat úderem páté odpolední.

SK OEZ Testa Letohrad – HC Kert Park Praha 1:4 (0:2, 0:2, 1:0). Kert se dostal do vedení v 10. min. a v Letohradu jako by se najednou něco zlomilo. Dočista přestal hrát, což odnesl gólem v poslední minutě první části a dalšími dvěma míčky ve vlastní síti na začátku druhé třetiny. Letohrad si sice následně vybral time out, ale do zápasu se už dostat nedokázal. Fakta – branky a asistence: 40. Kormunda (Kišš, Friml) – 10. Kuna (Gotthard), 15. Michetschläger (Kuna), 16. Gotthard (Plzák), 17. Kuna (Plzák). Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Střely: 14:14.

SK OEZ Testa Letohrad – HBT Vlašim 6:3 (1:1, 2:0, 3:2). Letohradu zápas vyšel. Od první minuty soupeře jasně přehrával a zaslouženě bral body za vítězství. Fakta – branky a asistence: 14. Hruška (Macenauer), 17. Furik (Dospěl), 27. Kormunda (Lux), 39. Kormunda (Friml, Lux), 41. Kormunda (Lux), 43. Večerník (Furik) – 13. Horák (Máčala), 42. Špale, 43. Blažek (Horák). Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Vyloučení: 8:9, navíc Kříž (Vlašim) 2 + 10. Využití: 2:2, Oslabení: 1:1. Střely: 29:22.

Petr Věchet, obránce Letohradu: „Vzhledem k našemu postavení v tabulce jsme samozřejmě chtěli dvakrát zvítězit, šest bodů jsme potřebovali. Máme tři, mít to před víkendem, byli bychom zklamaní, teď to bereme všemi deseti. Zápas s Kertem se nám hrubě nepovedl, jako už poněkolikáté v sezoně jsme hráli úplně jinak, než jsme chtěli. Duel s Vlašimí byl úplně o něčem jiném, hráli jsme přesně to, co jsme chtěli, a čekali jsme na své šance, které přišly. Musíme trochu zapracovat na psychice a na tom, abychom se připravili na každý zápas stejně.“

(ij)