Splnil vedle triumfu na ABSA Cape Epic a vítězství před domácím publikem v Novém Městě na Moravě svůj cíl, se kterým do letošní sezony vstupoval.
„Ten začátek kopce mi neseděl a ztrácel jsem tam, musel jsem si to vždycky potom dojíždět.
Ale po tom výpadku v Americe jsem hodně rád. Nevěděl jsem moc, co od sebe čekat, trochu jsem orážel, protože jsem byl asi trochu přetrénovaný. Zkoušeli jsme po Lenzerheide tréninkový model s vysokohorskou přípravou a bylo toho dohromady s cestováním prostě moc. Na této trati jsem předvedl maximum," usmíval se Kulhavý.
V první polovině bojoval ve vedoucí skupině společně se Schurterem, Absalonem a Vogelem, potom jim ale v prudkých stoupáních nestačil a soustředil se na udržení celkového třetího místa. „Pódium ve svěťáku byl pro mě letošní cíl a jsem moc rád, že to vyšlo. První půlka sezony byla perfektní, škoda výpadku v zámoří. V Itálii to byl pro mě takový malý konec sezony. Zbývá už jen mistrovství světa, které je ale vysoko v horách, což mi příliš nesedí. Nepojedu do Andorry s žádnou speciální taktikou a nic moc nečekám. Samozřejmě ale udělám maximum a ještě se kousnu. Je důležitý, že jsem se před olympiádou vrátil, a že dokážu zase vyhrávat," dodal olympijský vítěz z roku 2012.

(tz)