Orlickoústecko – Po vydařené lize ve vzdáleném Heřmanově Městci ověnčené dvěma výhrami si Fbk Orlicko-Třebovsko postupně „smlslo" na béčkových týmech Skutče a Vysokého Mýta. Po čtyřech utkáních je tým na první příčce v Pardubické lize mužů.
Pořadatelský tým Skutče B nastupoval do prvního zápasu jako outsider. Tato skutečnost se potvrzovala již od začátku. „I přes výraznou marodku se nám ve značně obměněné sestavě podařilo soupeře zatlačit a brzy si tak vytvořit pohodlný náskok," popisuje trenér Orlicka-Třebovska Ondřej Syrový.
Gólový účet zápasu otevřel Matyáš Pinkas, který využil přehledu Michala Dědka a do prázdné branky skóroval. Počáteční nervozitu pořádajícího týmu za další minutu potrestal Chasák, když využil zaváhání soupeřovy obrany. Stejná situace se opakovala i na druhé straně a Skutči se podařilo snížit. Na dlouhou dobu se ale jednalo o její poslední gólový zápis.
Od té doby patřila palubovka jen jednomu týmu. Do konce třetiny se ještě podařilo zvýšit Jiřímu Blahovi a následně na 4:1 upravil znovu Dědek. „Ve druhé třetině jsme pokračovali v nasazeném tempu a brzy se nám podařilo odskočit na rozdíl šesti branek," doplňuje Syrový. Po brankách Dědka, Blaha a kapitána Milana Morkese se tým dostal do rozhodujícího náskoku. Nová perioda tento trend ještě potvrdila. Na 8:1 se z volného úderu trefil pod nohy brankáře Syrový. Po brance Johna a domácího hráče se výsledek stanovil na konečných 9:2.

PŘEDPOKLADY U LEDU
Tým Vysokého Mýta se před utkáním těšil z plného bodového zisku. „Na druhý zápas jsme zvolili zcela identickou a osvědčenou sestavu. Věděli jsme, že soupeř má na kontě zatím tři vítězství, proto jsme nechtěli nic podcenit," popisuje Syrový. Předzápasové předpoklady se však ihned ukázaly jako zcela mylné. Přízemní střelou se v páté minutě blýskl Mužátko a svým prvním gólem sezony otevřel skóre.
Orlicko-Třebovsko potvrzovalo prozatímní skvělou formu a drtivou první třetinu uzavřelo na skóre 4:0. Postupně se dvakrát za sebou trefil John a další branku přidal hrající trenér Syrový. Tradiční střelec Michal Dědek se v úvodu následující periody prezentoval milimetrovou přihrávkou, kterou nemohl nevyužít Chasák a do prázdné brány zvyšoval na 5:0.
Na góly bohatá druhá třetina přinesla celkem osm branek. Vysoké Mýto využilo především zmatků soupeřovy obrany a podařilo se mu vsítit tři góly. Rozjeté Orlicko-Třebovsko však kontrolovalo dalšími pěti „fíky". „Těší mě, že jsme dokázali potvrdit roli favorita a především díky vysoké produktivitě jsme oba zápasy s přehledem zvládli. Byly zde některé slabší momenty v obranné činnosti, na kterých musíme zapracovat na trénincích," sumarizuje Ondřej Syrový. Poklidné tempo poslední části zastavilo skóre na konečných 14:3.(bed, muž)