„Utkání proti Hostivaři jsme nezačali zrovna dobře, soupeř se dostal zkraje úvodní části do tlaku. Nás ale perfektně podržel Míša Novák, po dvou slepených gólech jsme se rapidně uklidnili a převzali otěže zápasu do svých rukou. Hráči plnili pokyny na jedničku, tlačili jsme se do branky a góly jen přibývali. Škoda jen, že jsme dopustili takovou přestřelku z důvodů mnoha nesmyslných vyloučení od poloviny utkání. Hostivař hrála přesilovky výborně a díky nim se udržela ve hře prakticky až do konce utkání. Nicméně si myslím, že to bylo pro nás zasloužené vítězství,“ okomentoval asistent trenéra Filip Červinka duel hraný před kamerami O2 TV, který ozdobil čtyřgólový Vojtěch Bogdány.

„Z pohledu diváka si myslím, že to byl krásný zápas. Padlo hodně gólů, krásné akce, dokonce tam byla i bitka – určitě tedy atraktivní. Což je dobře, hrálo se před televizními kamery a takové zápasy potřebujeme, ať hokejbal zaujme co největší škálu lidí, nejlépe děti, a půjdou si hokejbal vyzkoušet. Z našeho pohledu, přestože jsme vyhráli, to především nebyl takticky zvládnutý zápas. Za stavu 4:0 jsme dovolili vrátit se sympaticky hrající Hostivaři do zápasu. V určitých pasážích jsme byli laxní, k tomu zbytečně fauly a jak jsem zmiňoval, nedodržení taktiky, kterou byla stanovena trenéry. Díky mým spoluhráčům jsem dokázal vstřelit čtyři branky, za to jim moc děkuju a doufám, že v této tradici, kterou započal Filip Faltus na Kovu, kde střelil také čtyři branky, někdo další prodlouží,“ vyjádřil se Bogdány.

Ve sváteční den se ovšem do karvinské sítě netrefil ani on, ani nikdo z jeho spoluhráčů. Sice vyslali na branku protivníka sedmatřicet střeleckých pokusů, neujal se však ani jediný. Hosté na tom nebyli o moc lépe, ale v prodloužení skóroval Rosůlek a rozhodl. Jeleni brali jenom bod. „Dvě třetiny jsme se pořádně nemohli dostat do tempa, ne kvůli špatnému počasí, i když i to možná hrálo roli, že jsme statického soupeře nedokázali pořádně rozběhat, ale hlavně vinou několika zbytečných vyloučení. Hráči ale perfektně bránili. Ve třetí třetině a v prodloužení jsme bohužel trestuhodně neproměnili dvojnásobnou přesilovku a soupeř po zásluze trestal. Z utkání tak máme bod, který může být v konečném zúčtování nakonec cenný. Holt žádná kapela furt nevyhrává a my se musíme ponaučit po velké euforii tří vítězných zápasů, že nesmíme zbytečně faulovat a rozhodně se musíme zaměřit na přesilové hry, protože ty byly tristní,“ ohlédl se za utkáním Červinka.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Hostivař 8:5 (2:0, 3:2, 3:3)

Branky: 6. Bureš (Bogdány, Halbrštát), 7. Bogdány (Rozlílek, Bureš), 24. Anýž (Faltus), 24. Bogdány, 26. Bogdány (Rozlílek, Anýž), 34. Anýž (Halbrštát, Bogdány), 37. Bureš (Tobiáš), 45. Bogdány (Bureš) – 25. Malina (Dušák, Kucharčík), 29. Kucharčík (Kučera), 31. Emmer (Malina, Štěpáník), 38. Štěpáník, 43. Emmer (Konečný)

Letohrad: Novák – Adamec, Anýž, Bureš, Dostál, Havlík, Hejtmánek – Bogdány, Cvejn, Faltejsek, Faltus, Halbrštát, Lajčiak, Macháček, Rozlílek, Štefka, Tobiáš.

SK Hokejbal Letohrad – HbK Karviná 0:1 PP (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branka: 48. Rosůlek (Pala, Sladký)

Letohrad: Novák – Anýž, Bureš, Hejtmánek, Adamec, Macháček, Lajčiak – Halbrštát, Bogdány, Rozlílek, Štefka, Tobiáš, Faltus, Faltejsek, Věchet, Cvejn.

Extraligová soutěž pokračuje pro Jeleny v sobotu 2. října, kdy cestují do Ústí nad Labem.

Vlastenec potopil Pardubice

Pardubičtí hokejbalisté naložili Mostu devět kusů, ale ztratily derby s Hradcem Králové a i tady byla na vině mizerná produktivita. I v devíti přesilovkách… Domácí si navíc dali kuriózního vlastence, při signalizované výhodě poslali míček přes celé hřiště do vlastní opuštěné svatyně a hradecký Brykner přišel ke gólu jak pověstný slepý k houslím. Tlak ve třetí části vedl jenom ke snížení.

HBC Pardubice – HBC Most 9:2 (2:0, 3:1, 4:1)

Branky: 12. Langr (Kubeš, Bílý), 12. Vlasák (Moravec), 15. Kubeš (Bílý), 18. Školoudík (Strouhal, Česák), 20. Vlasák (Školoudík), 32. Langr (Kubeš), 36. Kohoutek (Geisler), 44.Česák (Strouhal, Novotný), 45. Kubeš (Filip, Bílý) – 28. Sýkora, 45. Singer (Chyba).

„Most má zkušené hráče a i v menším počtu byl ze začátku nebezpečný. Naštěstí se nám podařilo vstřelit rychlé dva góly a pak už jsme zápas kontrolovali. Kluci hráli s chutí a jsem rád, že jsme vstřelili devět krásných branek. A je pozitivní, že je dávaly všechny tři pětky,“ byl spokojen trenér Jiří Mašík.

Pardubice: Třináctý – Filip, Geisler, Novotný, Školoudík, Turyna, Zajíček – Bílý, Česák, Förstl, Janeček, Kohoutek, Kubeš, Langr, Moravec, Šimek, Staněk, Strouhal, Vlasák.

HBC Pardubice – HBC Hradec Králové 1988 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 40. Kubeš (Bílý, Langr) – 5. Svoboda (Březina), 26. Brykner.

„Bohužel se nám vůbec nepovedla první třetina. Hradec byl aktivnější, napadal nás a zaslouženě vedl. Od druhé části jsme se zvedli, ale pořád to nebyla naše hra. Nevyšly nám přesilovky, ani pět na tři. Navíc jsme si sami dali kuriózní vlastní gól. Hradec bojoval, gólman čaroval a měl i štěstí. V poslední třetině jsme tlačili a hráli skoro na jednu bránu, ale víc než jeden gól se nám vstřelit nepodařilo,“ litoval prohraného východočeského derby Mašík.

Pardubice: Stárek – Kopřiva, Školoudík, Turyna, Zajíček – Bílý, Česák, Filip, Förstl, Janeček, Kohoutek, Kubeš, Langr, Moravec, Novotný, Šimek, Strouhal, Vlasák.

Na pardubické hokejbalisty čekají o víkendu zápasy v Kladně a Plzni. (rh, jan)