Ovšem tento záměr vyšel jen částečně kvůli totálnímu propadu v prvním utkání.

Dřevěnice – Kerhartice 3:0 (15, 18, 16)

Než se hosté z Kerhartic rozkoukali, domácí Dřevěnice získaly snadno díky nepřesnému příjmu hostí, a tím i slabému útoku, dostatečný náskok pro pohodlné získání setu.

Ve druhém setu hosté sice udrželi se soupeřem krok až do stavu 14:14, ale opět to bylo vše. Dřevěnice zatlačily Kerhartice podáním do vyslovené defenzivy, stačily se ještě bránit bloky, ale to nestačilo.

Obrázek zmaru byl výkon hostí ve třetím setu, hůř už hrát nešlo. Následující dvouhodinová přestávka ale týmu z východu Čech opravdu prospěla. Na jičínské palubovce to najednou byly jiné Kerhartice, odhodlaní bojovníci, kteří dokonale zaskočili suverénně se tvářící domácí borce.

Dřevěnice – Kerhartice 1:3 (-21, 31, -23, -19)

Do zápasu Kerhartice nastoupily se změnami na postu univerzála a blokaře. Zlepšený příjem napomohl k účinnějšímu útoku, zlepšila se hra v poli, ale hlavně se bojovalo o každý míč a byli to domácí, kdo tentokráte musel neustále dotahovat náskok.

Opravdová bitva o každý bod se rozpoutala ve druhém setu, který domácí vyhráli 33:31 až po pěti neproměněných setbolech Kerhartic!

Ovšem ztráta setu hosty nepoložila. Třetí set, který byl pro utkání rozhodující, měl zajímavý průběh. Dřevěnice šly do vedení až na stav 12:8, ale náskok Kerhartičtí zlikvidovali. Poté se domácí dostali opět do vedení 19:18, ale to bylo vše, protože konec setu zahráli volejbalisté Kerhartic opravdu dobře, nebojácně na útoku a s velkou bojovností. Dostali se tak právem do vedení 2:1.

Snad to hráče Kerhartic na chvilku ukolébalo a soupeř využil slabé chvilky a šel do vedení 12:9. Ovšem na víc už neměl. Hosté stav srovnali a šli do vedení 20:15. To byl rozhodující okamžik pro vítězství v zápase.

Hráli: J. Duffek, Z. Duffek, M. Kubový, V. Jakubal, F. Heider, P. Mikulecký, D. Peška, V. Pohanka a A. Vyvažil.

(fle)