Tým českých bezmotorových pilotek úspěšně bojuje o medailové pozice na 4. mistrovství světa žen v plachtění (WWGC) ve francouzském Romorantinu. Pod vedením reprezentačního trenéra Petra Krejčiříka závodnice absolvovaly čtyři discipliny a mistrovství je již ve druhé polovině. Na šampionátu se daří ústeckoorlické plachtařce Dané Novákové z Aeroklubu Ústí nad Orlicí, která ve čtvrté disciplině vybojovala první místo.

„Mistrovství pronásledují pro plachtění nepříliš dobré meteorologické podmínky. Nicméně Dana je zkušená plachtařka, což se projevuje právě teď,“ komentoval výsledky Novákové bývalý trenér české reprezentace Jaroslav Vach. V celkovém hodnocení je ústeckoorlická pilotka na desátém místě klubové třídy. Medailové šance mají její kolegyně Jana Vepřeková ve standardní třídě (na čtvrtém místě s dvoubodovou ztrátou na bronzovou příčku) a Jana Trešlová v 15m třídě (čtvrtá se stobodovou ztrátou na třetí pozici).

Na šampionátu žen v bezmotorovém létání soutěží 44 závodnic z jedenácti států ve třech soutěžních třídách (klubová, 15m a standardní). Česká republika patří spolu s Německem a Velkou Británií mezi plachtařské velmoci. V posledních pěti letech naši reprezentanti získali čtyři tituly mistrů světa (Tomáš Suchánek – 2002, Alena Netušilová – 2003, Hana Vokřínková, Jana Vepřeková – 2005).