Vedlo se i Ústí. To připravilo Hrotovicím druhou porážku v sezoně. Lídr soutěže tak na Ústí a Českou Třebovou s přílišnou láskou vzpomínat nebude.
Hráčky Lanškrouna měly ve druhé lize žen těžký úkol. Postavily se „béčku“ Přerova, nejlepšímu týmu soutěže, a dvakrát odešly poraženy.

Č. Třebová – Choceň
3:1 (-21,18,18,16)
3:2 (-21,21,13,-16,13)

Diváci, kteří na utkání dorazili, museli být spokojeni pouze s výsledkem domácích, ale s herním projevem obou družstev nikoliv. Nepříliš pohledný zápas drama nenabídl, ačkoliv to tak dle výsledku nemusí vypadat. Výkon Chocně v obou zápasech neodpovídal možnostem a schopnostem týmu. Choceňští hráči nepodali svůj tradiční bojovný výkon, a proto si odvezli dvě porážky. Česká Třebová byla lepší ve všech herních činnostech, ale její výkon a projev rovněž nebyl nikterak líbivý, jenže na vítězství to tentokráte stačilo a body za vítězství tedy bere Třebová.

Ústí n. O. – Hrotovice
2:3 (-19, 27, 26, -21, -8)
3:0 (22, 20, 22)

Nejlepší tým soutěže v Ústí jednou narazil a zase tak moc nechybělo a bylo to dvakrát. Domácí družina prohrála úvodní souboj až v tie breaku a ve druhém kralovala v koncovce. Ústí smetlo lídra přesvědčivě 3:0, když pokaždé bylo lepší v závěru setů.

Přerov B – Lanškroun
3:1 (18, -22, 17, 21)
3:0 (16, 15, 21)

Favorit si připsal plný počet bodů. Hráčky Lanškrouna vzdorovaly pouze v prvním duelu, kdy dokázaly dotáhnout vedení domácích a srovnaly na 1:1. Jenže Přerov ukázal svoji sílu a zbylé dva sety získal. V odvetě byly domácí ještě suverénnější. Zvítězily jasně 3:0 a čichnout daly Lanš〜krounu jenom v posledním setu.

O následujícím víkendu máte poslední šanci vyrazit v letošním kalendářním roce na druholigový volejbal do Chocně, České Třebové a do Lanškrouna. Choceň přivítá Třebín, který v případě dvou úspěchu může od sebe odříznout, a Česká Třebová se může těšit na další derby. Tentokrát do sportovní haly při ZŠ Nádražní zavítají volejbalisté Ústí. Hráčky Lanškrouna se pokusí prodloužit sérii Šumperku, který ještě nevyhrál. Hrát se bude ještě příští týden, to přivítá Ústí Choceň, a potom budou mít volejbalisté až do poloviny ledna volno.

(ry, re)