8438! Tyto číslice představují divácký rekord na utkání národního týmu v České republice. A nebyla to jediná pozitivní zpráva. Lvi totiž v elektrizující atmosféře položili na lopatky ruského medvěda.

Nažhavené Lvy zmrazily dvě trojky soupeře. Rychle se však vzpamatovali a ze stavu 7:10 se po devítibodové šňůře lehce utrhli. Pět vteřin před koncem první čtvrtiny sice zvýšil Ondřej Balvín na 27:21, ovšem s klaksonem si nechali Češi dát dalekonosnou trojku. Rovněž do druhého kvartálu měli domácí vlažnější vstup a sborná se vrátila do vedení. Také pro to, že národnímu týmu odešla střelba. Za šest a půl minuty zaznamenal čtyři body. Podržel se ale na doskocích.

Do třetice Čechům nevyšel úvod a v polovině třetího dějství začala být situace vážná po dvou trojkách Dmitry Khvostova. Lví odpověď byla okamžitá - série 11:0, včetně tří projektilů z dálky (dva vyslal Jaromír Bohačík).

Poslední část naopak zahájili Češi zásluhou přesně trojkujícího Bohačíka brilantně. Pak se začalo přelévat skóre ze strany na stranu. Dvě minuty před koncem se Češi po šestce Tomáše Satoranského dostali do vedení 76:74. Alexei Shved ze šestek vyrovnal. Na druhé straně oplatil Blake Schilb. Ještě jednou hosté srovnali krok. Šest vteřin před koncem se prosadil „navarrovkou“ Satoranský. A byla to střela vítězná!

ČESKÁ REPUBLIKA - RUSKO 80:78 (27:24, 37:39, 56:58)

Body: Bohačík 19, Satoranský 16, Schilb 13, Balvín 10, Veselý 9, Pumprla a Hruban po 5, Kříž 2, Auda 1 – Khvostov 18, Shved 16, Kulagin 11, Klimenko 9, Antonov a Karasev po 6, Fridzon a Kurbanov po 4, Balashov a Ivlev po 2. Rozhodčí: Mazzani (Ita.), Vitkauskas (Lit.), Yilmaz (Tur.). TH: 14/11 - 15/12. Trojky: 9:8. Diváci: 8438.

Další výsledky: Bulharsko –  Francie 74:68, Finsko – Bosna a Hercegovina 85:81.