V minulých týdnech klub oznámil příchody Richarda Williamse, Dwaynea Benjamina a Evana McGaugheyho. Nyní představuje čtvrtou novou akvizici.

Rodák z Milwaukee, jenž absolvoval work outy v NBA týmech Los Angeles Kings, Chicago Bulls a Denver Nugets, předváděl ve své poslední univerzitní sezoně parádní výkony. V dresu Iowa State patřil k ústředním skórerům svého týmu, když zapisoval rovných 15 bodů za 34,4 minuty. Jednou z jeho velkých předností je výtečná střelba z dálky: úspěšnost tříbodové střelby přesahující 40 procent při vysoké četnosti pokusů (95/237).

„Na pozici koncového rozehrávače nedošlo k prodloužení spolupráce s Brandonem Spearmanem, a proto jsme hledali pro nás dostupnou alternativu. Hráče, který bude dobrý střelec zvenku, ale současně i kreativní z driblinku. Na Donovana jsme získali skvělé reference, mimo jiné jz jeho působení na Iowa State. Pevně věříme, že bude schopen navázat na své výkony i v Evropě,” říká pardubický generální manažer Martin Marek.

Svitavský klub musel sáhnout do naplánované soupisky pro novou sezonu. Avizované prodloužení spolupráce s Garretem Kerrem totiž vzalo v červenci nečekaně za své kvůli vážnému zranění americké hvězdy při individuální přípravě v USA. Na jeho místo přivedlo vedení Turů jinou americkou akvizici klubu Seana O'Briena, který strávil svoji první evropskou profesionální sezonu v nejvyšší finské lize.

„Sean je přesně typem hráče, který by měl zapadnout do naší herní filozofie. Je velmi dobrým a chytrým obráncem, má skvělé předpoklady pro doskok na obou polovinách hřiště a jeho přímočarost ke koši je přesně tím aspektem, který jsme hledali,“ představil posilu trenér Lubomír Růžička.

Dekstone Tuři také tento týden poznali soupeře pro první předkolo FIBA Europe Cupu. Střetnou se v něm s tureckým celkem Istanbul BBSK, termíny duelů jsou určeny na 20. a 26. září.