Klášterec n. O. – Čtvrtý závod mistrovství České republiky v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017"
se jel v populární destinaci. Na trať „Kláštereckých břehů" vyrazil rekordní počet jezdců, v seriálu MČR startovalo 16 dvojic, v Orlickém poháru neuvěřitelných 44 dvojic, což je dosavadní rekord v celé historii. Odpovídala tomu i návštěva, v některých fázích závodů to vypadalo jako na fotbalovém stadionu.
A muselo se jet naplno už od kvalifikací. O vítězi rozhodla až pomocná kritéria – lepší umístění v poslední jízdě. Dvojice Mohaupt s Hotovým i J. Mňuk s F. Langerem shodně vyhrály dvakrát a jednou byly druhé. Poslední rozjížďka rozhodla, že tři bonusové body si ponese Mohaupt. Dobře si v kvalifikaci počínali Plíhal s Poulem. Přímý postup do finále si vybojoval i Jan Zářecký, který jako jediný z celého pole startujících odjel všech 111 závodů, jež se v MČR jely. Na laně si vezl Jana Fajta.
Ve finále B sebe i fanoušky překvapili nováčci Černý s Rychtaříkem, kteří do MČR přestoupili z Orlického poháru. V Horním Městě jeli poprvé a v Klášterci bez problémů B finále vyhráli. Dostali se tak mezi elitu do hlavního finále.
Očekávaný vrchol dne byl dramatický. Nechyběly pády, ztráty lyžařů, pořadí se neustále měnilo. Cílovou šachovnicí projeli jako první Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. Zaslouženě. Ale závod „udělali" jiní. Především Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým. Z beznadějné poslední pozice se postupně propracovávali jezdeckým polem. Dvě kola před cílem už byli na druhé pozici a přibližovali se i vedoucí posádce. „Podali obdivuhodný výkon. Když si uvědomíme, že dokázali na trati, která už byla po předchozích jednadvaceti jízdách hodně těžká, předjet osm kvalitních dvojic" uvedl Josef Vašíček, organizátor seriálu MČR.
Na stupně vítězů se dostali i domácí bratři Šrolerové, kteří se po celý závod drželi ve vedoucí skupince jezdců. Body za výsledek ve finále získali i nováčci Černý s Rychtaříkem.
Ve velkém stylu jezdili i další domácí, Janové Zářecký s Fajtem. Ti byli nejvíce povzbuzovanou posádkou. A toho hlavně proto, že Zářeckému je 48 let a lyžař Fajt je ještě o 18 let starší. Finále dokončili jako čtvrtí.
Do čela MČR se dostali Mohaupt s Hotovým (68 bodů). Za nimi jsou bratři Šrolerové (64 bodů) a J. Mňuk s F. Langerem (60 bodů).

ORLICKÝ POHÁR
Neustále se rozšiřující jezdecké pole hobby jezdců v Orlickém poháru si vynutilo změny systému závodu. Muselo se jet více kvalifikačních jízd. Kvalifikace byly samozřejmě při velkém počtu jezdců náročné, každá chyba znamenala propad v pořadí. I takový jezdec, jako je Marcel Hock, si musel postup vybojovat až z finále B. Ve finále před sebe vedoucí jezdci poháru Kylar s Majvaldem nikoho nepustili a vyhráli. Na stupně vítězů je doprovodili oba jezdci, kteří do finále postoupili až na poslední chvíli z B finále Hock a Popovyč, pro kterého je to letošní nejlepší výsledek.
Na prvních třech místech seriálu se pořadí nezměnilo. Stále vedou Kylar s Majvaldem (68 bodů) před Luxem s Fiedlerem (53 bodů) a Kavkou se Sabotou (50 bodů). Závody by měly pokračovat už tuto neděli v Chotčinách u Chýnova. (bed, jv)