Trpělivou hrou si vybojovali důležité body, které je definitivně poslaly do play off. Po třech letech záchranářských prací tak čeká na jeleny příjemná změna.

SK Hokejbal Letohrad – HC Kert Park Praha 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky a asistence: 11. Pekárek, 16. Anýž, 25. M. Švec (Krejsa) – 22. Hradecký, 27. M. Kruček (Bošák). Rozhodčí: Řezníček, Havelka. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely 22:20. SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Mroviec) – Hejtmánek, Anýž, Kudela, Krejsa, Urban, Dulava, Grund, O. Lux, J. Lux, Košťál, Protzner, Halbrštát, M. Švec, Kovář, Š. Švec, Pekárek, Šprincl, Paukrt.

Letohradu šlo o hodně.
V sázce bylo poslední postupové místo do play off.
Domácí potřebovali bodovat, aby měli jistotu, ale Pražané jim to neulehčili.
Jako první prověřil gólmana Kert Parku Protzner. Vzápětí však museli jeleni čelit přesilovce, kterou ubránili. V 11. minutě už se na stadionu ozvalo gól, když přesně mířenou střelu vyslal Pekárek – 1:0. Letohradští byli aktivnější, počet střel hovořil v jejich prospěch a v nastaveném trendu pokračovali i ve druhé třetině. Hned po několika sekundách zvyšoval na 2:0 dorostenec Anýž. Ke slovu se přihlásili i hosté. S osamoceným Kočkou si Šimara ještě poradil, jenže o chvíli později jej přehodil Hradecký – 2:1. Odpověď domácích byla rychlá. Po kombinaci s Krejsou vstřelil třetí branku M. Švec. Se stejně rychlou akcí přišli i hráči hostí a snížili na rozdíl jedné branky.
Třetí třetina byla bitvou o každý kousek hřiště. Štěstí zkoušeli Šmíd s Kunou. Při přesilovce Letohradu zaměstnal gólmana Košťál, ale Gerlich jeho úmysly odhalil. Sám na branku upaloval Ondřej Lux, vítězství ovšem nepojistil. Závěr dohráli domácí v přesilovce a po konečném hvizdu mohli oslavit postup do play off.
Utkání zhodnotil střelec prvního gólu Letohradu Miloš Pekárek: „Chtěli jsme si na domácí půdě potvrdit pozici pro play off, které pro nás před tímto zápasem ještě nebylo zcela jisté. Samozřejmě jsme se těšili i na konfrontaci s mančaftem, který má v kádru plno zkušených a šikovných hráčů. Na zápas jsme byli dobře takticky připraveni a dovolím si tvrdit, že jsme až na pár okamžiků ve druhé třetině plnili pokyny trenérů. Chtěl bych vyzdvihnout obrovské nasazení každého hráče a to, že mančaft dokázal v klíčových okamžicích pracovat jako jeden muž. Bojovalo se skutečně o každý metr hřiště. Závěrem bych rád zmínil výborný výkon našeho brankáře a sympatické publikum, které nás v zápase hnalo kupředu."  (bed, ij)