Nejlépe je na tom aktuálně čtvrtý Svítkov (25 bodů). Stars mají jarní premiéru za sebou a byla z jejich pohledu úspěšná, když zvítězili v dohrávce odloženého střetnutí v Dobřanech 4:3 po prodloužení. Hlavní zásluhu na důležité výhře měl autor hattricku Tomáš Hudec. Se Svítkovem je nutno vážně počítat i v bojích o top čtyřku.

Tamtéž cílí rovněž letohradští Jeleni (23 bodů), kteří si závěr přípravného období zpestřili vítězstvím v osmifinále českého poháru právě nad Svítkovem 6:5, takže formu by na startu jara měli mít určitě slušnou. „Boj o čtyřku boj je opravdu vyrovnaný a v konečné tabulce bude hrát roli každý bod,“ je si dobře vědom letohradský útočník David Levý. „Důležitý bude dobrý start do jarní části. Pokud budeme všichni zdraví, tak věřím, že v play off jsme schopní poprat se se všemi. No a kdyby to znovu cinklo, tak by to byla paráda,“ zasnil se gólman Michal Novák při vzpomínce na loňskou spanilou jízdu letohradských hokejbalistů až do extraligového finále.

Volejbalistky TJ Svitavy A.
Geodetky ztratily s posledním bod, ale i tak se vyšvihly na druhou příčku v lize

Zatímco hokejbalisté Svítkova a Letohradu jsou pevně zabudovaní v osmičce pro play off, tak další východočeské týmy nemají v tomto směru zatím vůbec žádnou jistotu. Pardubický HBC (17 bodů) po hororovém startu do extraligy sice ve druhé polovině podzimu zabral a nakonec se vytáhl na poslední stupínek zajišťující čtvrtfinále, nicméně to je pozice pořád hodně vachrlatá, protože další rivalové toužící po vyřazovací části jsou v těsném závěsu. A jedním z nich jsou královéhradečtí hokejbalisté (14 bodů), kteří se sice na konci podzimu propadli na desáté místo, leč například na sedmou Karvinou ztrácejí jen čtyři body, což rozhodně není pozice, s jakou by se nedalo něco dělat. A právě Karvinou Hradec přivítá ve svém úvodním jarním vystoupení, což bude hned klíčová bitva.

Víkendový program: Elba DDM Ústí nad Labem – SK Hokejbal Letohrad (sobota, 15.00), HBC Plzeň – HBC Pardubice (sobota, 14.00), HBC Svítkov Stars Pardubice – HBC Prachatice (sobota, 13.00), HBC Hradec Králové B – HbK Karviná (sobota, 13.00).