ODM 2018 - Medailisté z regionu:

Zlatá medaile

Nikola Marková: Skvělý start do olympiády zaznamenala letohradská biatlonistka Nikola Marková, když proměnila sprint na tři kilometry volně ve svůj závod.

Kamila Oralková: Druhou zlatou medaili pro letohradský klub vybojovala Kamila Oralková, která zvítězila i přesto, že na střelnici chybovala.

Biatlon - ilustrační foto.
Biatlonové žně. „Letohraďáci“ udeřili

Stříbrná medaile

Štěpán Suchodol: Hned první soutěžní den se náš region dočkal zisku stříbrné medaile v rámci Olympiády dětí a mládeže. Postaral se o ni Štěpán Suchodol (kategorie chlapci mladší) v běhu na lyžích.

Jan Semirád: Pardubický kraj se může opřít o výkony biatlonistů. Také Jan Semirád se vytáhl a bral ve sprintu na čtyři kilometry volnou technikou stříbrnou medaili.

Svatava Mikysková: V závodech Českého poháru ještě neprohrála, ale nyní se musí Svatava Mikysková spokojit se stříbrnou medailí.

Bronzová medaile

Tereza Lánová: Na stupně vítězů se probojovala v běhu na lyžích během závodu na dva kilometry volnou technikou Tereza Lánová z Letohradu.

Lucie Kánská: Bronzovou medaili do sbírky Pardubického kraje přidala také Lucie Kánská v běhu na lyžích v závodu na tři kilometry volně.

Matěj Teo Költö: Sbírku medailí rozšířil letohradský biatlonista ve sprintu volnou technikou na čtyři kilometry.

Fanoušci olympiády dětí a mládeže 2018 si už nyní mohou virtuálně prohlédnout její sportoviště, třeba ski areál v Dolní Moravě nebo zimní stadion v České Třebové.
První soutěžní den brali Východočeši sedm zlatých medailí