V sobotu se měl konat závod na Studeném u Žamberka, pořadatelé měli trať již týden připravenou. Ale obleva, která přišla, zmařila i tento závod. Nyní se bude s napětím očekávat, zda se bude konat poslední závod mistrovství České republiky v Dobřanech 26. února.
„Měli jsme navezený sníh, pořadatelé byli připraveni a všechno, co se závodů týká, bylo hotové. Bohužel přišla obleva a ta udělala své i na Studeném, které je ve výšce 580 metrů nad mořem,“ konstatoval ředitel závodu Jaroslav Lipenský. Dále uvedl, že obleva s sebou vzala i veškeré zásoby sněhu, které měli organizátoři okolo tratě připraveny.
V současné době se Jaroslav Lipenský snaží vymyslet náhradní termín, aby se na Studeném mohli jezdci a lyžaři letos ještě potkat: „Vymýšlím všechny možné varianty. Pokud by se k nám ještě zima vrátila, tak bych se pokusil posunout poslední závod v Dobřanech ze soboty na neděli a v sobotu bychom to mohli zkusit na Studeném, ale to je všechno ve hvězdách.“
I když se zatím odjely jen čtyři závody, nikdo se nemusí bát, že by nebyli mistři republiky vyhlášeni. „U motoskijöringu je zajímavostí to, že se může počítat jen jeden závod,“ přiblížil situaci Lipenský. V průběžném pořadí se na prvním místě drží posádka Josef Sládek s Petrem Čížkem z Kostelce nad Orlicí, kteří třikrát zvítězili a jednou skončili druzí. Na druhém místě je Pavel Kunc s Romanem Prossem z Rychnova nad Kněžnou. Třetí je František Kubíček a Lukáš Hovad ze Žamberka. Úřadujícím mistrům republiky bratrům Šrolerovým se v letošní sezoně nedaří. V posledním závodě v Olešnici v Orlických horách skončili desátí. „Dvakrát skončili až desátí, pokaždé se ale dostali do finále B, ale měli problémy,“ řekl Lipenský.
Ředitel zrušeného závodu poděkoval všem, kteří se na přípravách závodu, který musel být zrušen, podíleli. „Když to vezmeme, tak na závod, který se měl jet v Letohradě navezli organizátoři 85 náklaďáků sněhu, všechno roztálo. My jsme frézovali z okolí tratě a naváželi jsme traktorem bariéry, ale všechno je pryč,“ zakončil Lipenský.