Obhájkyně prvenství z loňského roku Barbora Laňková (Orion Racing Team Litomyšl)) měla do jízdy horší start, ale postupně předjížděla soupeřky, až to dalo po velkém boji až pod šachovnicovou vlajku konečné třetí místo! Jasné vítězství brala zaslouženě Aneta Čepeláková (Yamaha Čepelák Racing Team).

V kubatuře 125 cm 2T měl Orion Racing dva zástupce. „Martin Červenka se blýskl druhým časem v kvalifikaci. V samotném závodu bojoval po startu s týmovým kolegou Dominikem Kučeříkem, postupně se mu vzdálil a cílem prosvištěl jako čtvrtý, zatímco Dominik klesl na šestou pozici. Oba mají tak po zajímavém průběhu dobrý výsledkový počin do nové sezony. Na zlato dosáhl dravý Jakub Jakl ze Starling Cross Teamu,“ popisuje manažer Petr Kovář.

Třída MX2 Junior se jela pod dominancí Jana Wagenknechta (HT Group Racing Team), který se po zranění kolene vrací do staré formy a na trati v Dobřanech soupeřům v závěru první rudy odjel o parník. „Další marod z minulého roku s přetrženým předním křížovým vazem Petr Rathouský nabírá postupné tempo, nakonec po boji protnul šachovnici jako čtvrtý, což je rozhodně pro něho příslibem do dalších klání,“ byl Kovář spokojen s představením svého jezdce.

Třídu 50 ccm vyhrál německý motokrosař Oscar Walter (Motosport Chýnov), kategorii 65 ccm ovládl Dominik Hasoň (JB MX Racing) a v kubatuře 85 ccm byl nejrychlejší David Widerwill (Q-Racing Team).

Běh Javorkou 2023.
PODÍVEJTE SE: Překvapení se nekonalo. Javorkou běžel opět nejrychleji Hübl

„Druhé rozjížďky byly bohužel zrušeny kvůli velké prašnosti na místní dráze. Přitom v týdnu se spíše řešilo, jestli se vůbec pojede kvůli bahnu. Zažil jsem s motokrosem hodně, ale v Dobřanech, kdy se začalo hned po ránu prášit, tak pořadatelé neměli připravenou žádnou techniku na kropení. Byla to obrovská škoda, všichni se totiž na první ostrý start sezony hodně těšili, dorazili i cizinci, kteří nechápavě kroutili hlavou,“ mrzelo Kováře.

Na Orion čeká v dalších dnech náročný program. O tomto prodlouženém víkendu cestují jeho jezdci na Slovensko, kde nejprve v neděli zabojují na prvním podniku tamního mistrovství ve Gbelech a v pondělí se přesunou do Myjavy, kde je na program první z dvojice mezinárodních motokrosů Memoriál Michaela Špačka. O týden později začíná v neděli 7. května český šampionát v Dalečíně a pondělí bude patřit druhému dílu Memoriálu v Holicích.