Prvním je Jaroslav Kovanda, útočník Těchonína, jenž smáznul v boji o vedení v tabulce druhé třídy Brandýs nad Orlicí. Hráč s desítkou na zádech se o to zasloužil dvěma góly, čímž se posunul na první místo historických střeleckých tabulek klubu. Na kontě má nyní 103 branek. Je jisté, že to není ani zdaleka konečné číslo. A fanoušci budou jeho jméno skandovat ještě mnohokrát.
Tři body získaly doma Mistrovice. Hrály s béčkem Jiskry, které přijelo bez posil A týmu, i bez několika stabilních hráčů B týmu. Že by se pěly ódy na fotbal, to se říct nemůže v žádném případě. Byla to, lidově řečeno, „bramboračka". Avšak body se počítají, a ty mají domácí po výhře 4:2. Ze tří dosavadních utkání vyválčili 8 bodů a jsou v závěsu za Těchonínem.
Dopředu už se tlačí „Benfika" Žamberk. Povinnost vyhrát v Rudolticích splnila, dvakrát se trefil matador Pavel Huška. Rudoltice měly problémy se sestavou. V 73. minutě šel na plac i trenér Pavel Smejkal, ročník narození 1959.
Pro někoho překvapivý výsledek se zrodil v Boříkovicích, kde zvítězil Rybník 3:0. Dva góly dal kapitán Beránek. Bez práce nebyl ani rozhodčí, jenž musel dvakrát tasit červenou kartu. Týmy si je podělily.
A remízově na výsledek, nikoliv na „redky", skončilo derby v Tatenicích, kam přijel Žichlínek. Vesnice jsou od sebe vzdálené, co by kamenem dohodil, takže se dá pohodlně vyrazit na kole. Podle toho to v ochozech vypadalo, vtěsnalo se tam na 350 diváků. Spokojeni byli nejprve ti ze Žichlínku, který si vypracoval dvougólový náskok. Jenže derby si nenechal ujít David Tareš, o němž se spekulovalo, že pověsí kopačky na hřebík. V prvním utkání nebyl na soupisce, ve druhém o poločase střídal a ve třetím zařídil dvěma góly v závěru remízu v derby. Parádní počin.
O něčem takovém si mohou nechat zdát v Sopotnici. Padla po třetím kole na samé dno. Obdržela již 18 branek. Hůře už jsou na tom jen Rudoltice s dvaceti inkasovanými brankami. Hráči by si měli ve svých hlavách uvědomit, že fotbal není jen o útočení, to ještě nikomu úspěch nepřineslo. Proč by toho pak nevyužil nováček z Kerhartic k tomu, aby odjel s třemi body, svými prvními v sezoně.
Své příznivce nepotěšily ani Němčice, které doslova vybouchly s Dolní Dobroučí. Velké překvapení. Doposud neškodní hosté vypráskali domácí výsledkem 4:0, v poločase to bylo 3:0. Dvakrát se trefil kapitán Švercl.
Tabulku mužstev vede Těchonín, tabulku střelců stále Tomáš Smejkal z Rudoltic s pěti brankami.
Zavřené dveře
Na první příčce třetí třídy se drží Jehnědí. Po třetím kole má stále plný počet bodů. O primát jej nepřipravily ani Albrechtice, byť mohly, nebýt chabé produktivity. V zakončení se trápili sami hráči a pak je také nepotěšil brankář Ivo Doležal. Gólman Jehnědí drží čisté konto už 270 minut, což v nejnižší okresní soutěži není samo sebou. Má zavřené dveře. Mužstvo si oblíbilo i výsledek 2:0, zopakovalo ho potřetí v řadě.
Ne nadarmo se říká, že se hraje do poslední minuty. Klášterečtí vedli v Helvíkovicích 2:1 a kráčeli za výhrou. Jenže závěr nezvládli. Deset minut před koncem vyrovnal David Maleček a k.o. jim zasadil 47letý Jiří Schraiber o tři minuty později. Jeho vítězný gól zřejmě neunikne ani pokladníkovi v kabině.
Příspěvek se čeká také od Miroslava Křena. Hráč Kunvaldu pálil ostrými v Žichlínku, dal čtyři góly a i díky jeho příspěvku hosté vyhráli hladce 5:0. Rezerva Žichlínku na první vstřelenou branku stále čeká.
Debakl ze vstupního zápasu napravila Luková. Ukořistila tříbodovou výhru 1:0 nad Dolní Čermnou.
Brankově nejbohatší bylo utkání v Dlouhoňovicích. Domácí Jonáš Berger nemohl porazit Lichkov sám, ačkoliv se snažil, obstaral oba zásahy svého týmu. Střelecká listina hostí byla daleko pestřejší, čítala sedm kolonek se sedmi různými jmény, což bylo při výsledku 2:7 zajímavé.
Jasno dlouho nebylo v Libchavách. Domácí se s Dolním Třešňovcem přetahovali o vedení. Vyrovnaný duel rozhodl tři minuty před koncem Žďárský, jenž je zřejmě specialistou na vítězné góly. Stejným způsobem rozhodl před 14 dny utkání s Kunvaldem.
Tabulku vede Jehnědí, na opačném pólu čekají na první body Dlouhoňovice a Žichlínek B. Na čele střeleckých tabulek jsou Michal Fišer (Klášterec) a Miroslav Křen (Kunvald) s pěti góly. (bed, rt)

Potlesk

• Nic nekončí. Těchonínský forward Jaroslav Kovanda už je na čele historických střeleckých tabulek klubu. Tím to ale nekončí, kariéru ještě nebalí.
• Střílejte, chytám. Gólman Ivo Doležal drží neprůstřelnost již 270 minut. Jehnědí nedostalo ještě ani gól.
• Vážení, "lepí to". Kunvaldský Miroslav Křen nasázel čtyři branky. Stačilo mu na to v Žichlínku 56 minut.
• Musíme přijít. Návštěva derby Tatenice – Žichlínek se nevidí ani ve vyšších soutěžích. Na fotbal přišlo 350 diváků.

Pískot

• Máte volno. Defenziva Sopotnice vyzývá své soupeře ke skórování, a ti toho bez otálení využívají.
• Kombinaci neznají. Utkání Mistrovice – Jiskra B svojí úrovní do nejvyšší okresní třídy nepatřilo. Týmy by měly do tréninku zařadit přihrávky.
• Hoši, běžte do ringu. Libchavský Ivan Dostál a třešňovecký Lukáš Celý si spletli sport. Co předvedli v 89. minutě, se hodí leda do ringu.
• Marnost. Výkon Němčic proti Dolní Dobrouči nemohl ani jiným výsledkem skončit.

Hráč kola

Miroslav Křen
Když se daří, tak se daří. Do čeho kopnul, to mu spadlo do brány. Čtyři branky jsou toho jasným důkazem.