Beksa se po čtvrtém místě v uplynulé sezoně bude znovu snažit zaútočit na medailové umístění.

Herní model Kooperativa NBL se oproti dřívějšku nezměnil, takže po základní části bude následovat nadstavba ve skupinách A1 a A2 a jako vyvrcholení soutěže přijde na řadu play off. Jedinou novinkou je prodloužení finálové série, která se podobně jako čtvrtfinále a semifinále bude hrát nově na čtyři výhry).

Pardubice otevřou sezonu vystoupením na půdě aktuálního českého vicemistra BK Armex Děčín, termínem pro zahajovací dějství je sobota 23. září. Domácí premiéru si odbudou ve středu 27. září proti Basketu Brno, tedy týmu, který v minulém ročníku nenaplnil svoje vysoké ambice. Náročný úvodní týden zakončí Beksa znovu na domácí palubovce pro Ostravě (30. září).

A také další dva duely odehraje ve své hale, a to proti píseckému nováčkovi a Slunetě Ústí nad Labem, takže podmínky pro dobrý start by tady byly…

Základní část Kooperativa NBL 2023/2024 potrvá do 20. ledna příštího roku. Nadstavba se odehraje mezi 27. lednem a 6. dubnem, play off začne předkolem 10. dubna a nového mistra České republiky poznáme nejpozději 4. června.

Pardubický basketbalový fanoušek se však těší nejenom na zápasy Kooperativa NBL, ale také na klubový návrat do evropských pohárů!

Díky čtvrtému místu v lize Beksa získala právo na účast ve FIBA Europe Cupu a rozhodla se ho využít (stejně jako její přemožitel ze série o bronz z Nymburka). Není ale zatím jasné, zda bude nasazena přímo do hlavní fáze tohoto poháru či bude muset do jeho kvalifikace.