Po jasném vedení na začátku prvního poločasu ale domácí ztratili vedení. Ve druhé půli ovšem dokázali zabojovat a strhnout zápas na svou stranu.

Před samotným začátkem utkání předal kapitán týmu Pavel Formánek finanční dar na léčbu Erika Pecháčka, který se narodil po komplikacích v říjnu 2009 ve 32. týdnu těhotenství a vážil necelé 2 kilogramy. V devíti měsících lékaři diagnostikovali u Erika dětskou mozkovou obrnu a postižení tří končetin. „Je to dítě mého nejlepšího kamaráda Filipa Pecháčka, se kterým jsem hrál za Era Pack Chrudim. Domluvili jsme se s kluky, že chceme pomoci dobré věci. Je to věc, kterou by mohli lidé na začátku roku udělat,“ řekl Pavel Formánek a pokračoval: „Ke sbírce se připojilo hodně týmů v české lize. Já sám mám k rodině hodně blízko. Chápu, že jsou to pro příchozí cizí lidé, ale v této situaci je každá stokoruna dobrá a když si vezmeme, kolik lidí tu bylo, tak se vybere dost peněz a Eričkovi to pomůže do dalšího života. Existují webové stránky, www.erik-pechacek.cz, tam je napsáno vše, jaké strasti s léčbou rodiče měli, kam se mohou peníze poslat, zkrátka úplně všechno. Chtěl bych sám za sebe poprosit, aby lidé pomohli.“

Nejzbach Vysoké Mýto – Torf Pardubice 8:6 (3:4)

Už ve druhé minutě Novotný jesličkami přes Kroulíka poslal do první šance kapitána týmu Formánka. Vzápětí pálil Vágner. Branka ale nepadla. Na druhé straně vyzkoušel Gerčákovu pozornost Fidra. O dvě minuty později se do šance dostal Slováček, ale Michalec ho před Gerčákem dostatečně tísnil. V té samé minutě se do individuální akce dostal Formánek. Jeho střela ale skončila mimo. V sedmé minutě nezaváhal Michalec a zastavil Netolického, který se hnal sám na branku. V 8. minutě skandovali fanoušci Nejzbachu poprvé, když Novotný rozehrál standardní situaci přímo k tyči – 1:0.

Dlouho se ale z vedení domácí neradovali. Jen o několik vteřin později odpověděl vyrovnávací brankou Beran – 1:1.

Kvůli zranění musel odstoupit Jakub Vágner. „Jakub si nezaviněně podvrtl koleno, vypadá to na natažené vazy. Udělal si to ale sám, protože si nějak špatně šlápl,“ přiblížil trenér Nejzbachu Roman Páral.

V 9. minutě zasáhl Kašpar a vyrazil Novotného střelu na roh. V 10. minutě byli šťastnější domácí, když Formánek vystihl rozehrávku Torfu, nahrál Michalcovi který vystřelil, střelu si ale srazil Urbanec do vlastní brány – 2:1.

Další šanci měli domácí v 11. minutě. Melechovský prošel přes celé hřiště a před bránou našel Zdražila. Ten ale trefil tyč. Obrovskou radost vyvolala v 11. minutě v zaplněné sportovní hale druhá branka Novotného ze standardní situace, kdy poslal Nejzbach do vedení 3:1.

Jak už se ale stalo zvykem, neradoval se Nejzbach z vedení příliš dlouho. O minutu později využil chyby v obraně Kroulík a překonal Gerčáka – 2:3.
Ve 13. minutě bylo ještě hůř. Kroulík přihrál nechráněnému Mikanovi, který se štěstím vyrovnal na 3:3.

V 16. minutě strhl na stranu Pardubic skóre Kroulík, který vstřelil branku ze standardní situace – 3:4.

Kašpar rozehrávku nahrál přímo na Formánka, který ale netrefil branku. V poslední minutě prvního poločasu si připsal Gerčák dva skvělé zákroky, když skvěle ubránil bránu před Mikanem. „Mrzí mne, že jsme se v prvním poločase dostali do vedení 3:1, přišla brejková situace, kdy jsme šli dva na jednoho a nedali jsme na 4:1. Myslím, že by se tím zápas zlomil. Naopak po naší chybě Pardubice daly na 2:3 a vrátily se do zápasu. Začali jsme zmatkovat. Nejhorší bylo, že se zranil Jakub Vágner, takže jsme museli přeskupit řady. V tomto složení jsme ještě nikdy nehráli, takže jsme se první poločas hledali a dopadlo to tak, že jsme nakonec prohrávali po poločase 3:4,“ zhodnotil poločas trenér Nejzbachu.

Na začátku druhého poločasu si vykoledoval žlutou kartu za ostrý souboj Melechovský. Ve 25. minutě ale Melechovský neopatrně dohrál souboj a dostal červenou kartu. Nejzbach tak musel hrát v oslabení. Bránit dokázal až do 27. minuty, kdy Jeřábek našel Urbance, který zvýšil na 3:5.

V té samé minutě Netolický fauloval v brankovišti Formánka. Nařízenou penaltu kapitán Nejzbachu bez problémů proměnil – 4:5.

Ve 28. minutě našel Stejskal Novotného, který propálil vše co mu stálo v cestě a završil hattrick – 5:5. „Jsem rád, že jsem dal hattrick, konečně jsem se rozstřílel. Jsem šťastný, že se mi to povedlo, protože hattrick jsem už opravdu hodně dlouho nedal,“ konstatoval šťastný střelec Pavel Novotný.

Pardubice se ale nevzdávaly a Mikan s Kroulíkem se snažili propasovat míč za Gerčáka. To jim ale reprezentační brankář nedovolil. Kašpara se snažil propálit Unger, ale také bez úspěchu. Ve 30. minutě vyrazil Kašpar na roh střelu Stejskala. Ve 32. minutě strhly vedení na svou stranu Pardubice, když Fidra našel Netolického, který se nemýlil – 5:6.

O několik vteřin později vyrovnal stav utkání Formánek – 6:6.

Ve 34. minutě zahodil šanci Stejskal. O minutu později Formánek jen těsně minul branku. Gerčák ve 36. minutě spálil tutovku Kroulíka. 37. minuta patřila Zdražilovi, který strhl po přihrávce Ungera vedení na stranu Nejzbachu – 7:6.

Nejtěžší okamžiky přišly pro Nejzbach v posledních okamžicích utkání. Torf začal tlačit a Nejzbach bránil. Formánek se dostal do šance, ale Kašpara se mu překonat nepovedlo. Ve 40. minutě ukončil napětí skvělou trefou do prázdné brány Michalec. Pátek 13. tak přinesl Nejzbachu vítězství 8:6.

„Druhý poločas jsme srovnali řady a vrátili Aleše Melechovského do první čtyřky. Věřil jsem, že jsme schopni zápas minimálně zremizovat. Přitížilo nám ale vytížení Melechovského, kdy jsme hráli ve třech, ztratili jsme síly a dostali branku. Kluky to ale nezlomilo, za stavu 3:5 jsme začali hrát power play, protože to máme nacvičené. Vyšlo nám to a dali jsme hned na 4:5. Když jsme se dostali na 6:6, tak jsem věřil, že dokážeme vyhrát. Výsledek jsme poté hájili velmi úspěšně, protože Pavel Formánek hraje velice zkušeně a umí si velmi dobře zorganizovat obranu,“ řekl po zápase Páral, jemuž přidělávají hráči, kteří nemohou nastoupit, vrásky na čele. „Největší starosti mi teď dělá zranění Jakuba Vágnera a červená karta Aleše Melechovského, navíc máme dva kluky na vysoké škole, takže ve středu budeme mít asi proti Tangu Brno zřejmě trochu problémy. Nastoupí ale Zdenda Dostál, který dostal atraktivní práci a teď byl bohužel 14 dní mimo region, takže vůbec netrénoval, ale ve středu by měl nastoupit. Budeme se ale snažit zabodovat a uhrát nějaký pěkný výsledek,“ přiblížil Páral.