„Nejsme na to zvyklé, většinou závodíme dopoledne, tedy ještě za normálního denního světla. Byla to nová zkušenost, chvilku mi trvalo, než jsem se s tím srovnala,“ uvedla Eliška Seidlová, biatlonistka reprezentující Liberecký kraj.

První střelbu zvládla čistě, na druhé chybovala dvakrát. „První kolo se mi jelo dobře, první střelba v pořádku, ale druhá se spíš nepovedla,“ nevymlouvala se Eliška, ale spíš popisovala své dojmy: „Příště už asi nebudu tak ve stresu, ale je to fajn.“ Nakonec obsadila 14. místo.

Liberecká výprava zaznamenala hned první den medailové hody především v běžeckém lyžování – tři první a tři druhá místa vybojovali lyžaři na tratích do 3 kilometrů. Vítězi se stali Jakub Salaba, Matyáš Pávek a Nela Půbalová.

Olympiáda dětí a mládeže hostí i netradiční sporty, které na velké olympiádě nejsou. Příkladem je lyžařský orientační běh. I v něm výprava Libereckého kraje početné zastoupení a naděje na dobrý výsledek.

Jedním příkladem za všechny je Tereza Chrástková, která v letní podobě tohoto sportu sbírala medaile jak na letní ODM, tak i na mezinárodních akcích. A teď brala bronz. Jako jedna z mála sportovkyň tak má cenný kov z letní i zimní Olympiády dětí a mládeže.

„Jelo se mně dobře, mohlo to být delší, trať byla nahuštěná na malém prostoru, ale to je dáno sněhovými podmínkami,“ hodnotila svůj výsledek.

Ladislav Stránský (člen programu Mladí novináři na ODM 2018)

Matěj Bank.
V rodinných stopách. Na ODM startuje i synovec slavného lyžaře Banka