O víkendu se konalo v Trenčíně mistrovství Evropy v nohejbale za účasti nejlpších evropských celků tohoto sportu. Mistrovství se účastnilo vedle České republiky a Slovenska dalších devět států.

Za družstvo České republiky nastoupili zástupci Pardubického kraje Jakub Mrákava ze Žamberka, Jiří Doubrava z Chocně a Kamil Kop z Holic. Mistrovství se neslo v tradiční převaze hráčů z Čech a Slovenska. V soutěži jednotlivců (singl) získalo zlato domácí Slovensko, druhou příčku obsadilo Švýcarsko a na třetí příčce se umístila Česká republika, kterou reprezentoval Pavel Kop.

V soutěži dvojic zvítězilo opět Slovensko před českým výběrem, kde kromě Petra Bubniaka a Radka Pelikána nastupoval i Jakub Mrákava. Třetí místo obsadilo Maďarsko. V nejprestižnější kategorii, kterou je disciplína trojic zvítězilo opět Slovensko před Českou republikou, kterou zastupoval Jiří Doubrava. V soutěži klasických dvojic se náš výběr dočkal nejlepšího umístění, když pro sebe získal titul mistra Evropy, na kterém má podíl i Jakub Mrákava.

Nejúspěšnějším reprezentantem se stal, stejně jako na loňském mistrovství světa v Rumunsku, se ziskem zlaté a stříbrné medaile Jakub Mrákava ze Žamberka.