V sobotu se uskutečnil ve sportovním areálu v Králíkách Králičák Cup 2010. Jednalo se o první hokejbalový turnaj, který se konal v noci.

První hokejbalisté se do zápolení se soupeři vydali v 19 hodin. Finále pak začínalo patnáct minut po půlnoci. Jiří Hlava, ředitel turnaje, vysvětlil, proč se turnaj konal v noci: „Rozhodlo o tom především teplo, protože hrát v takovémto počasí v plné výstroji není jen tak. Byla to taková domluva mezi Králíky a šumperským Drafans, protože tu máme takovou spolupráci, kdy každý týden hrajeme přátelský zápas v rámci přípravy na hokejovou sezonu.“

Přihlášených bylo sedm družstev, protože by se po organizační stránce nedalo vše stihnout v rozumném čase, musel být jeden z týmů vyškrtnut. Turnaj probíhal podle hokejbalových pravidel, bezkontaktní hrou. Hrálo se vždy 2 x 10 minut hrubého času. Počet hráčů v týmu byl pět plus jeden plus náhradníci. Poslední minuta se hrála na čistý čas. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, kdy poslední hráli o umístění o 5. – 6. místo, první s druhým poté hráli semifinále a poté o konečné umístění.

Pořadí ve skupinách rozhodlo vzájemné utkání, počet vstřelených a obdržených branek a další faktory.

Podmínkou účasti v turnaji byli maximálně tři registrovaní hráči hokeje nebo hokejbalu. Každý z hráčů musel mít tepláky či dlouhé sportovní kalhoty, v případě hry v krátkých kalhotách nastupoval hráč na vlastní nebezpečí, a každý z hráčů musel mít hokejové, hokejbalové, případně pracovní rukavice.
Dva z přihlášených týmů byli ze Šumperska – Drafans a Rejchartice, dále se účastnily týmy z Červené Vody a Těchonína a dva týmy z Králík.

Výsledky turnaje

Skupina A
1. Rejchartice 4:1 6
2. Sportbar 1:1 3
3. Č. Voda 5:2 0

Č. Voda – Sportbar 2:1
Sportbar – Rejchartice 0:1
Rejchartice – Č. Voda 3:1

Skupina B
1. Těchonín 1:0 4
2. Drafans 1:1 3
3. Berlíňác 0:1 1

Berlíňáci – Drafans Šumperk 0:1
Drafans Šumperk – Těchonín 0:1
Těchonín – Berlíňáci 0:0

Finálová část turnaje
semifinále 1: Rejchartice – Drafans Šumperk 3:0
semifinále 2: Těchonín – Sportbar 4:0
utkání o 5. – 6. místo: Č. Voda – Berlíňáci 1:0 po sam. nájezdech
utkání o 3. – 4. místo: Sportbar – Drafans Šumperk 1:0

FINÁLE - Rejchartice – Těchonín 1:0 po sam. nájezdech


Nejlépe si vedli hráči z Rejchartic, kteří ve finále na trestné střely porazili Těchonín. Na třetím místě skončil tým Sport Bar Králíky, který vyhrál 1:0 nad Drafans Šumperk. Páté místo patřilo Červené Vodě a šestí Berlíňáky z Králík.

Jiří Hlava vyzdvihl kázeň všech hráčů: „Začínali jsme vlastně v sedm hodin večer a finále začínalo ve čtvrt na jednu. Na nikom nebyla znát sebemenší únava a hlavně, za co jsem byl velmi rád, nikdo neholdoval příliš alkoholu, což bývá na takových turnajích dobrým zvykem. Většina hráčů pila opravdu kofolu a šetřili se na docela vyhecované zápasy.“

Po organizační stránce byl turnaj podle Hlavy dobře zvládnutý, k čemuž podle něho přispěl i přístup všech týmů, které ke Králičák Cupu 2010 přistoupily velmi profesionálně.

Ohlasy nejen od hokejbalistů byly velmi pozitivní a proto se zcela jistě bude konat další ročník Králičák Cupu. Jiří Hlava řekl: „Ohlasy byly skvělé a myslím, že do měsíce bude druhý ročník. Nebude se to ale nejspíš jmenovat Králičák, to by nebylo ono, ale chtěli bychom si o prázdninách zahrát ještě jeden takovýhle turnaj. Opravdu ještě nevím, jak se bude jmenovat, ale ohlas byl velký a všechny týmy by si to chtěly zopakovat.“

HANA HLAVOVÁ