Svitavsko-děčínské bitvy bývají tradičně ostré a Tuři v nich uspěly tehdy, když na fyzický basketbal soupeře dokázali najít vlastní účinné herní protizbraně.

Čtvrtek, 17:00: Dekstone Tuři Svitavy (11. místo, 2 výhry – 6 porážek) – BK Armex Děčín (9. místo, 2 výhry – 3 porážky)

„Děčín je známý svojí agresivní a tvrdou hrou. Nesmíme se nechat vyprovokovat, je nutno hrát koncentrovaně po celý zápas. Základem bude zlepšení v obraně, kde jsme i v minulém utkání měli velké problémy,“ připomněl zkušený křídelník Pavel Slezák, že ani proti Olomoucku to přes vítězství nebylo optimální.

Ilustrační foto.
Svitavský návrat na palubovku byl vítězný. Na půdě Olomoucka rozhodli trojkaři

Děčín přijede do Svitav po úspěchu v severočeském derby s Ústím nad Labem, kdy v průběhu poslední čtvrtiny zlikvidoval třináctibodové manko. Největší osobností v dresu Armexu je Ondřej Šiška, který na týmové konto doručuje v průměru bezmála 26 bodů. Nedovolit mu takový rozlet, to bude jedním z hlavních úkolů pro Tury na předzápasové přípravě. Návrat do bývalého působiště čeká na Eduarda Kotáska, jenž v létě po třech svitavských sezonách oblékl děčínské barvy.

„Při výhře na Hané jsme v utkání udělali i spoustu chyb. Ty se nyní snažíme odstranit. Při dobrém týmovém výkonu hlavně na obranné polovině věřím v úspěch,“ uvedl asistent trenéra Martin Novák.