SK Hokejbal Letohrad – HBT Vlašim 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Fakta – branky a asistence: 20. O. Lux (Halbrštát, Krejsa) – 1. Wróbel (Topolánek, Švanda), 15. Průcha (Dušek, Nýdl), 33. Nýdl (Danko, Švanda), 44. Topolánek (Wróbel). Rozhodčí: Olesz, Polášek. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 110. Střely: 18:21. Konečný stav série: 0:3.
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Mroviec) – Malík, Anýž, Kudela, Š. Švec, Dulava, Urban – Halbrštát, O. Lux, Kovář, J. Lux, Košťál, Protzner, Furik, Šprincl, Krejsa, Pekárek, Cvejn, Paukrt.
HBT Vlašim: Straka (Šupík) – Čičatka, Nýdl, Kieler, Blaško, Špale – Bartejs, Horák, Průcha, Dušek, Šindelář, Topolánek, Danko, Wróbel, Střecha, Švanda, Rímský. 

Pokud by se tak stalo, museli by jeleni podat téměř nadpozemský výkon, aby alespoň částečně vzdorovali silnému soupeři.
Nebo si pohlídat začátek zápasu. Stejně jako v předchozích dvou duelech ve Vlašimi, i tentokrát domácí zaspali začátek. Vlašim znovu kvitovala podařený vstup do utkání a už po 14 sekundách se radovala z vedení 1:0, když se trefil po zemi Wróbel.
To už si fanoušci na tribuně potichu šeptali, hlavně aby se neopakovala situace z první třetiny druhého zápasu, kde Letohrad dostal šest gólů.
Vlašim byla po gólu aktivnější a dostávala se do útočných akcí, které musel zastavovat Šimara, ale ani jeho kolega na druhé straně Michal Straka se úplně nenudil a musel také předvést několik zákroků. Zaměstnaly jej pokusy Ondřeje Luxe. Hosté byli blízko brance v 14. minutě, ale Wróbelovu střelu zastavila tyč. Závěr třetiny odehrála Vlašim v početní výhodě a devět sekund před koncem třetiny ji využila, přesně mířil Průcha.
Stav nula dva velel domácím jediné, více se tlačit do ofenzivy. Dostali k tomu výhodu přesilové hry, se kterou si jeleni poradili velmi rychle. Míček na gólmana poslal Halbrštát, ten se odrazil k O. Luxovi, jenž zadovkou snížil na 1:2. Jeleni se zvedli a bylo jich plné hřiště. Strakovu pozornost vyzkoušel Protzner a po něm mu vyprášil betony Krejsa. Avšak do třetí třetiny domácí stále jeden gól ztráceli.
Klíčovým momentem zápasu byla branka Nýdla, na jehož ránu Šimara neviděl. To běžela 33. minuta a naděje Letohradu klesly o poznání níže. Závěr utkání byl hodně emotivní a hráči si přestěhovali střídačku na trestnou lavici. Snížit mohl ve 40. minutě Košťál, ale z mezikruží vypálil mimo tři tyče.
Letohrad neměl co ztratit, v závěru ještě zkusil hru bez brankáře, opuštěnou klec pak trefil Topolánek a nasměroval Vlašim do semifinále po výhře 4:1. Jeleni zakončí sezonu na osmém místě. (bed)

Mít v brance reprezentačního gólmana ještě nic neznamená. Situace před brankovištěm viděl Šimara takto:

Motali jsme se tam jako polystyren pod splavem, glosuje letohradský gólman

Ani gólmanský um JANA ŠIMARY nepomohl Letohradu k lepším výsledkům ve vyřazovacích bojích CCM Extraligy hokejbalu.
Jeleni ve čtvrtfinále play off jasně podlehli Vlašimi, která si zkušeně došla za postupem proti mladému celku z východu Čech. Mužstvo skončí letošní ročník na osmém místě, které může považovat za úspěch.

Vlašim vás vyřadila ve třech zápasech. Byl mezi vámi a jimi opravdu tak velký rozdíl?
Play off je jiná soutěž a tak to i vypadalo. Rozdíl na jejich hřišti byl extrémní, oni mají rychlé a mimořádně šikovné útočníky, kteří naše beky přehrávali skoro ve všech osobních soubojích nebo je jednoduše přesprintovali.

Zlomový byl asi druhý zápas v sérii…
Ano, přesně tak. Dostali jsme šest gólů v první třetině. Tohle prostě položí úplně každý tým. Těžko se zvednete z takového výprasku. Na druhou stranu nám zase chybělo spousty hráčů, kteří museli nastoupit za svůj mateřský klub v prvních ligách, ale na to se vymlouvat nemůžeme.

Ani v jednom utkání se nepovedl Letohradu vstup do zápasu, dá se to nějak vysvětlit? Nekoncentrovanost?
Nekoncentrovanost – lenivost – nezodpovědnost, tohle asi mluví za vše. Vlašim na nás vždycky vlítla a přehrála nás v obranném pásmu. My jsme se tam motali jak polystyren pod splavem. Poté jednoduše nahráli do prázdné brány a bylo.

Po letech, kdy jste nehráli play-off, je i osmá příčka důvodem ke spokojenosti?
Teď je osmá příčka zklamání, ale s odstupem času si myslím, že i tohle bude úspěch, na který budeme chtít příští sezonu navázat.

Měl letos tým na lepší umístění? Po podzimu to vypadalo nadějně.
Podzim jsme měli famózní, byli jsme parta, jak má být, a taky to tak vypadalo i na hřišti. Na jaře jsme si mysleli, že to půjde samo, a než jsme se nadáli, tak jsme prohráli čtyři zápasy v řadě a zjistili jsme, že takhle to dál nepůjde. Museli jsme zase makat od znova s lepším přístupem, a to také přineslo ovoce.

Osobně vás teď čeká reprezentace, jak se těšíte na šampionát v Zugu?
Zatím nebyla nikde zveřejněna konečná nominace (úsměv). Každopádně já se tam chci dostat a vydat ze sebe maximum, makám na sobě skoro každý den – běh, fitko, kolo, hokejbal. Těším se samozřejmě hodně. (jv)