Vysoké Mýto – Dvě kola před koncem základní části Chance futsal ligy nemá Nejzbach Vysoké Mýto místo v postupové osmičce do play off jisté. Dotahuje se na něj Česká Lípa, která ztrácí na deváté příčce už jen jediný bod. Nejzbach hrál v pátek večer na půdě Helasu Brno, kde dvakrát v zápase vedl, ale nakonec zachraňoval remízu v poslední minutě. Bod zajistil gól Váchy při power play.

Helas Brno – Nejzbach Vysoké Mýto 3:3
Fakta – branky a nahrávky: 13. Lerch, 29. Cupák (Lidmila), 35. Lerch (Mužík) – 6. Vladyka (Michalec), 29. Vácha, 40. Vácha (Novák). Rozhodčí: Černý, Lasch. ŽK: 1:0. Poločas: 1:1.
Rádio Krokodýl Helas Brno: Šimon – J. Lidmila, Bobylev, Mužík, Mikeš, V. Cupák, Lacko, P. Lidmila, Šarközy, Zatloukal, D. Cupák, Lerch. Trenér: Jan Loup.
1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák – Jeníček, Vágner, Michalec, Vácha, Habrman, Koblasa, Vladyka, Novák. Trenér: Roman Páral.

Po první půli byl stav 1:1. Hosté se ujali vedení v 6. minutě brankou Vladyky, za domácí celek vyrovnával Cupák. I když měl pak Helas v dalším průběhu utkání více ze hry, pomohl si Nejbach standardní situací. Jenže netrvalo dlouho a Cupák znovu srovnal skóre. Pět minut před koncem se prosadil nejlepší muž v sestavě Helasu Lerch a na tahu byli hosté, pokud chtěli s výsledkem něco udělat. Vrhli se na power play a dočkali se. Remízu 3:3 zachránil Vácha. „Ztratili jsme dva body. Soupeř šel sice brzy do vedení, ale dokázali jsme se štěstím srovnat. Druhý poločas jsme byli lepší a zasloužili jsme si vyhrát. Byli jsme častěji na míči a dostávali se do zakončení, ale bohužel pro nás šel právě soupeř do vedení po standardní situaci. Odpověděli jsme stejným způsobem. Byli jsme aktivnější a nejlepší hráč na hřišti Lerch nás dostal do vedení. Bohužel půl minuty před koncem jsme inkasovali z power play, a tak se body dělily. Je to pro nás ztráta," hodnotil zápas kapitán Helasu David Cupák.
„Pro nás je nakonec bod dobrý. Konečně jsme vyrovnali těsně před koncem také my. Poslední gól jsme dali při power play. Hrál se vyrovnaný zápas na držení míče a další aspekty. My jsme se trápili v koncovce. Helas měl více nebezpečných zakončení. Na bránu jsme vystřelili asi sedmkrát, ale zase jsme byli produktivní. Při dalších šancích jsme dvakrát netrefili prázdnou bránu. Na gól se hrozně nadřeme, zatímco domácí dali celkem šťastné branky," komentoval duel gólman Nejzbachu Libor Gerčák.