Jedinou „vadou na kráse" byl fakt, že vítězové nesplnili skandování fanoušků „deset, deset" a skóre zůstalo jednociferné.

FK Era-Pack Chrudim – 1. FC Nejzbach Vysoké 
Mýto 9:1 (5:1).

Ke zteči zatroubil Brazilec Douglas, který v rozmezí osmdesáti vteřin na přelomu 3. a 4. minuty dvěma „angličany" otevřel skóre. Nejprve mu pomohla levá tyč a ve druhém případě pravá. V 7. minutě se prosadil M. Mareš po rohovém kopu a bylo to již o tři góly. Poté však názorně předvedl svoji silnou stránku vysokomýtský gólman Gerčák. Přesným výhozem našel Semeráda, který z voleje propálil Mellera – 3:1. Choutky Nejzbachu na případný zvrat však rychle zchladil dvěma trefami Max, takže do kabin se šlo za stavu 5:1.

Po necelé minutě druhé půle završil svůj hattrick Douglas a potvrdil tak, že mistrovský tým hodlá pokračovat v brankostroji. Ten poněkud přibrzdily střely Popelky do tyče a Vladyky do břevna, ale ve 26. minutě využil Slováček chybného rozehrání Gerčáka při power play hostů a do prázdné svatyně zvýšil už na 7:1. Ve 32. minutě zahrál R. Mareš Gerčákovi „na housle" a v předposlední minutě byl na světě druhý hattrick, který si připsal další Brazilec Max – 9:1. Kýžené „desítky" se fanoušci sice nedočkali, ale přesto odměnili vítěze bouřlivými ovacemi.

Trenér vítězů Jaroslav Bartušek byl samozřejmě spokojen s výsledkem, ale i s výkonem svých svěřenců, zejména v prvním poločase. Bezprostředně po úvodním zápase už myslel na druhé utkání semifinálové série. „Druhý duel bude pro nás určitě těžší. V Mýtě domácí zahrávají hodně nakopávaných dlouhých balónů a snaží se je na brankovišti využít hlavičkováním a různým tečováním. Určitě to bude daleko složitější než tady," tuší chrudimský kouč.

Bartuškův protějšek Roman Páral byl s porážkou vcelku smířen, i když se pozastavoval nad její výší. „Říkal jsem klukům, že mi nebude vadit, když soupeř bude kopat tři, čtyři desítky, ale nesmíme jej nechat hrát jeho typickou hru, kdy nám nepůjčí dvě, tři minuty balón a pak si najde nějakou skulinku ke vstřelení gólu. A my tím běháním bez míče pak nemáme sílu na útočení. Zkrátka v naší hře mi chyběl větší důraz. V tom se musíme ve druhém utkání u nás podstatně zlepšit, jinak na zkušeného soupeře opět nebudeme mít nárok," má jasno Roman Páral.