„Přes reprezentační pauzu jsme potrénovali a zkusíme si nové věci v pátečním utkání. Budeme se jako vždy proti Chrudimi zaměřovat na obranu a vyrážet do rychlých brejků. Pro nás bude výsledkově důležité následující domácí utkání, ale i proti Chrudimi nedáme svou kůži zadarmo,“ řekl k zápasu obránce Mýta Jaroslav Kubát.

Nejzbach se může ve východočeském derby dotáhnout na Chrudim

Chrudim - Nejvyšší futsalová soutěž pokračuje v pátek svým čtvrtým kolem a na derby se mohou těšit v Chrudimi. Domácí ERA-PACK hostí od 20 hodin Nejzbach Vysoké Mýto.

Oproti loňsku se Vysokému Mýtu daří mnohem lépe. Se šesti získanými body ze třech duelů je aktuálně na čtvrtém místě tabulky. Na Chrudim ztrácí svěřenci trenéra Semeráda tři body. Sílu soupeře si však vysokomýtský Jaroslav Kubát moc dobře uvědomuje: „Přes reprezentační pauzu jsme potrénovali a zkusíme si nové věci v pátečním utkání. Budeme se jako vždy proti Chrudimi zaměřovat na obranu a vyrážet do rychlých brejků. Pro nás bude výsledkově důležité následující domácí utkání, ale i proti Chrudimi nedáme svou kůži zadarmo.“

Právě reprezentační přestávka narušila přípravu Chrudimi, která měla na utkání v Srbsku hned několik hráčů. A zřejmě stále bude bez zraněného kapitána Lukáše Rešetára, který s českým týmem ani neodcestoval. Nicméně Chrudim v minulém týdnu zvládla dvě dohrávky v Brně a Třinci a v soutěži je stále stoprocentní.

„Od začátku soutěže máme těžkosti s tréninky kvůli velkému množství hráčů v národním týmu. Tento týden to bylo ještě horší,“ zdůraznil chrudimský trenér Felipe Conde a pokračoval: „Budeme hrát s kvalitním týmem, který odstartoval ligu skvěle, navíc se jedná o derby. Musíme hrát chytře a dojít si pro výhru. Na strategii k utkání máme pouze čtvrteční trénink, protože to bude jediná příležitost, kdy se tým sejde úplně kompletní.“

Zápas můžete sledovat živě prostřednictvím live sázek na www.tipsport.cz!