Vysoké Mýto si přivezlo z Prahy cennou výhru 4:3 v prodloužení a v sérii vede 1:0 na zápasy.
Start byl úspěšný, ale to nic neznamená.
Je to pouze jeden navléknutý korálek na nitce.
K tomu, aby se mohl slavit postup do semifinále, je třeba přidat ještě minimálně dva.
Šance se naskytne dnes večer, ale znovu se dá očekávat „řežba". „Po našem vítězství 
v prvním zápase očekávám další těžké utkání, protože ten úvodní duel byl opravdu hodně vyrovnaný. My jsme museli třikrát dotahovat a zlomili jsme to až v prodloužení. Sparta hrála výborně. Čekám ten samý náboj a asi to bude hodně vyrovnané," je přesvědčen trenér Roman Páral.
V týdnu byl samozřejmě čas na zhlédnutí videa a přípravu na dnešní duel. „Máme trochu problémy, protože tři kluci nejsou úplně zdravotně v pořádku. Jeden trénink jsme měli spíše regenerační a řádně jsme se tomu věnovali ve včerejším tréninku," uvedl vysokomýtský kouč, který o taktice příliš mluvit nechtěl. „Uvidíme. U nás je to trochu specifické. Nějaký plán samozřejmě mám, ale budeme reagovat na samotný vývoj hry. Očekávám, že Sparta bude spíše trochu zatažená. Začátek bude oboustranně opatrný, bude záležet, kdo se dostane do vedení, a podle toho se vyvíjí taktika," dodal.
Mýtští v sérii vedou a v případě dnešní výhry by byli postupu nesmírně blízko. „Bude to nesmírně důležitý zápas jak pro nás, tak pro Spartu. Pokud bychom se dostali do vedení dva nula, bylo by to hodně nadějné," ví Roman Páral.