Sportovní hala ve Vysokém Mýtě v průběhu tří měsíců získala nové zázemí pro sportovce.

Nejzbach – Bohemians 1905 4:5 (3:4)

První okamžiky zápasu vypadly pro Nejzbach slibně. Ve druhé minutě brankář Bohemians 1905 Vozár neudržel míč, ale Melechovský pálil z protiútoku vysoko nad. Ve třetí minutě vypálil z poloviny hřiště Vágner. Jeho střela šla ale vedle. O minutu později po rohu Kopecký přestřelil Gerčákovu bránu. V 5. minutě našel Libor Gerčák přes celé hřiště Formánka, který sklepl míč na Vágnera, ten ale jen těsně minul branku. První branky se do posledního místa zaplněné hlediště dočkalo v 5. minutě. Radovat se ale mohli fanoušci Bohemians 1905, když se Vodecký ocitl úplně sám na kraji brankoviště a z úhlu nasměroval bodlem míč přímo do šibenice brány Libora Gerčáka – 0:1.
O minutu později bylo ještě hůř. Novotný po chybě Jakuba Gerčáka zvýšil náskok na 2:0.
V 7. minutě se do šance dostal Vágner, ale znovu se netrefil. „Nástup do utkání nebyl podle našeho očekávání. Soupeř nás zaskočil rychlými brejky a rychlými dvěma góly. Nestačili jsme na to v průběhu začátku prvního poločasu reagovat,“ řekl Vágner.
Další zklamání přišlo pro fanoušky Nejzbachu ve 13. minutě. Pěknou kombinaci zakončil opět Vodecký a zvýšil náskok Bohemky na 3:0.
Skandování fanoušků Nejzbachu slyšeli hráči ve 14. minutě, když kapitán týmu Formánek vymetl z úhlu šibenici – 1:3.
Bohemka se pustila do protiútoků a dvakrát zahrozila.
Další branka padla v 17. minutě, když Kopecký prošel sám půl hřiště a překonal Gerčáka – 1:4. „Co se týká futsalové stránky, tak je Bohemians lepší. Snažili jsme se to vybojovat. Soupeř nám moc utekl, až na tři góly. Snažili jsme se to dotahovat vůlí,“ hodnotil počáteční nezdar Formánek. V té samé minutě si gól připsal Semerád, když mu přes celé hřiště hodil Libor Gerčák míč a on hlavou překonal Vozára – 2:4.
Napínavou pětiminutovku zakončila akce Melechovského v 19. minutě, kdy propálil vše, co mu stálo v cestě, a snížil náskok Bohemky na jednu branku – 3:4.
„Ze začátku jsme chtěli hrát opatrně, aby se nám to nevymklo. Poslední minuty prvního poločasu vypadaly dobře pro diváka, ale pro nás to bylo hop nebo trop. Šance se střídaly na obou stranách. Sice to vypadalo, že máme spoustu šancí, ale hrozilo velké nebezpečí, že nějaké góly dostaneme,“ přiblížil kapitán Pavel Formánek.
Ve druhém poločase si domácí vytvářeli více šancí, ale radost ze vstřelené branky měli opět hosté, když ve 29. minutě Dlouhý poslal míč Vodeckému, a ten bez problémů překonal Libora Gerčáka – 3:5.
O minutu později si neporozuměl Formánek s Novotným, když kapitán týmu přihrál na Novotného a myslel si, že bude pálit. Ten ale vymyslel přihrávku, kterou Formánek nečekal.
Ve 32. minutě už se začínali pomalu domácí fanoušci radovat, když se hnal sám na bránu Vágner. V poslední chvíli mu ale pod nohy skočil Vodecký. V té samé minutě výborně zakročil Libor Gerčák a spálil tutovku Bohemians 1905.
Šest minut před koncem přistoupil Nejzbach k power play. Libor Gerčák se dostal k míči, ale jeho střela měla malou razanci a k bráně nepronikla. I když Nejzbach hrál v pěti, neměl to příliš jednoduché, protože Bohemians velmi dobře bránila. V posledních minutách ale Nejzbach stále ostřeloval soupeřovu branku.
Ve 38. minutě neproměnil Novotný. Ve 39. minutě ten samý hráč po přihrávce od Vágnera znovu minul. Minutu před koncem měl šanci na svých kopačkách dvakrát Vágner, ale ani jednou se mu nepodařilo Vozára překonat. „Soupeř měl trochu více štěstíčka. Nám ty míče létaly o kousek vedle. To už ale ke sportu patří,“ tak okomentoval nezdar Jakub Vágner.
V posledních vteřinách zápasu přestřelil Vozárovu branku ještě Jeníček. Vše si ale vynahradil osm vteřin před koncem utkání, když překonal Vozára a snížil znovu na rozdíl jedné branky – 4:5. „Když jsme začali hrát power play, tak jsme si vytvořili hodně šancí, ale bohužel čtvrtý gól přišel moc pozdě a na vyrovnání už bylo málo času,“ řekl Formánek.
Trenér Roman Páral nebyl po zápase příliš zklamaný. Byl si velmi dobře vědom síly soupeře: „Věděli jsme, že je Bohemka jedním z nejlepších týmů ligy. Připravovali jsme se na to, ale bohužel jsme si ji nechali utéct na rozdíl tří bodů. To, abychom ji dohnali, nás stálo mnoho sil, které nám na konci asi chyběly. Za snahu musím klukům poděkovat. Budou ale další zápasy, kde to bude lepší. Nakoplo nás, když jsme dali branku nejprve na 2:4 a poté na 3:4. Chyběl kousek a mohli jsme srovnat i poločasový stav na 4:4. Nedali jsme, ale klukům jsem o přestávce říkal, že před sebou máme ještě dvacet minut. Bohužel nám asi chyběly síly.“
Hráči se poprvé zabydlovali před utkáním v přístavbě sportovní haly. Všichni byli velmi nadšeni. „Strašně se mi to tu líbí. Určitě je to pro nás velikým povzbuzením, abychom se i více snažili. Zpátky ´domů´ jsme se těšili i kvůli podpoře našich fanoušků. Už jsme se těšili, až sebudeme moci vrátit zpátky, protože fanoušci jsou takovým naším šestým hráčem v poli,“ řekl po zápase Jakub Vágner. Pavel Formánek dodal: „Jsme rádi, že jsme se vrátili do Mýta. Je to tu jinačí. I když to v Litomyšli i ve Skutči bylo super, naše hala je specifická a my to tu máme rádi.“

Branky: 14. Formánek, 17. Semerád, 19. Melechovský, 40. Jeníček – 5., 13. a 29. Vodecký, 6. Novotný, 17. Kopecký.

Sestava Nejzbachu: L. Gerčák – Formánek, Vágner, Melechovský, Semerád, J. Gerčák, Jeníček, Brychta, Michalec, Novotný.