Vysokomýtský Nejzbach v první futsalové lize na hřišti nejhoršího týmu nezaváhal. I když měl namále.

Kladno – Vysoké Mýto 2:3
Na začátku zápasu několikrát domácí podržel skvělý brankář Manda. Ale jak už to chodí, pravidlo nedáš – dostaneš platilo do puntíku. Střelu do tyče od Fitka si srazil do vlastní sítě Münzberger, za další dvě minuty po hezké kombinaci šikovnou tečí zvýšil na 2:0 Veselý. „Domácí na nás vlétli a najednou jsme prohrávali o dva góly. Díky pátečním zácpám jsme jeli do Kladna čtyři hodiny, což se na vstupu do zápasu určitě trochu podepsalo,“ tvrdil kouč Nejzbachu Roman Páral.

Jenže sedm vteřin před pauzou po autu Münzberger předskočil Vymětalíka a střelou do šibenice snížil. „Bylo to lajdáctví od hráčů, měli za cenu žluté karty zabránit rozehrávce, mysleli si, že se už nemůže nic stát,“ nakvašeně poznamenal kouč SK Petr Hlaváč. Vysokomýtský Páral však byl logicky spokojen: „Kontaktní gól byl nesmírně důležitý, ve druhé půlce jsme se chtěli především vyrovnat domácím v bojovnosti.“

Také do druhé půle vstoupili lépe hosté. Jejich hru dirigoval hlavně kapitán Formánek, který dvakrát napálil konstrukci branky. Zřejmě rozhodující moment se udál ve 31. minutě. Domácí ostrostřelec a zároveň kapitán Müller nastřelil tyčku, míč se odrazil až na půlku a z protiútoku vyrovnal Unger.
Ten také po menším zaváhání jinak skvělého Mandy, jenž neudržel míč, ve 36. minutě rozhodl. Domácí se sice ještě snažili s výsledkem něco udělat, nepomohla jim však ani hra bez brankáře.

„Nemohu být spokojený, když jsme po mojí chybě prohráli, ten vyražený míč jsem měl lépe kontrolovat,“ hlesl smutný hrdina utkání Pavel Manda. „Je to naše chyba, prohráli jsme si to sami,“ poznamenal Hlaváč.
S druhou půlkou byl naopak spokojen trenér Mýta Páral: „Hráli jsme ve druhé půli přesně tak, jak se má venku hrát. Zezadu a na brejky. Těch brejků jsme mohli proměnit ale víc, mohlo tak v klidu být bez infarktového závěru.“

Fakta – branky: 10. vlastní, 12. Veselý – 31. a 36. Unger, 20. Münzberger. Rozhodčí: Lobo, Herzog. ŽK: 2:1. Nejzbach: Šimon – D. Chadima, Jandera, Novotný, Michalec, Unger, Vácha, Münzbelgr, Vrba, Formánek, M. Chadima.